Broken Clouds

3 maja 2024    |    Imieniny: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
3 maja 2024
    Imieniny: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja

informacje kołobrzeg, zarząd powiatu, etat, paśka, koschelSzykuje się zmiana statutu powiatu. Chodzi o to, aby z każdym członkiem Zarządu Powiatu spoza Rady Powiatu, był nawiązywany stosunek pracy...

O sprawie poinformował nas radny Rady Powiatu Zbigniew Błaszczuk, który w swojej krytyce tego, co dzieje się w mieście za rządów Platformy Obywatelskiej, zapomniał o wzrastającym zatrudnieniu w Starostwie Powiatowym. Niedawno, pracę znalazł tam radny Rady Miasta Marcin Beńko. Jak powiedział naszemu portalowi, nie jest członkiem PO, a pracę dostał dzięki wygranemu konkursowi. Teraz ma być zmieniony statut powiatu tak, aby członek Zarządu Powiatu, który nie jest radnym Rady Powiatu, miał zatrudnienie. Zdaniem Błaszczuka, to kolejny dowód na rozpasanie Platformy Obywatelskiej w Kołobrzegu.

Zapytaliśmy o tę sprawę Marlenę Wasilewicz-Wachowską, rzecznika prasowego starosty. - Z proponowanej przez Zarząd Powiatu zmiany statutu wynika, iż należałoby uregulować jednoznacznie status pracy członka zarządu niebędącego radnym Rady Powiatu. W obecnej kadencji wystąpiła sytuacja, gdy taka osoba została powołana w skład Zarządu Powiatu. Pozostali członkowie, oczywiście poza starostą i wicestarostą, otrzymują diety radnych pełniących obowiązki członków Zarządu. Natomiast do tej pory, jeden z członków zarządu nie pobiera jakiegokolwiek wynagrodzenia - tłumaczy rzeczniczka.

- To są dopiero propozycje zmian w statucie. Decyzja czy będzie ze mną podpisana umowa, zależy od zarządu powiatu, o ile Rada Powiatu zdecyduje o zmianach - powiedziała naszemu portalowi Ewa Paśka-Koschel, która jest członkiem Zarządu Powiatu. W poprzedniej kadencji pełniła tę funkcję jak radna Rady Powiatu. Niestety, w jej okręgu wyborczym do rady wyprzedził ją Mirosław Tessikowski. Ewa Paśka-Koschel ma 50 lat, jest dyrektorem Gimnazjum Nr 3 i członkiem Platformy Obywatelskiej.

informacje kołobrzeg, zarząd powiatu, etat, paśka, koschel