Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Koalicja Obywatelska prezentuje kandydatów: Jedno serce, wspólny powiat

W Domu Kultury w Siemyślu odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Sala była wypełniona po brzegi. Przed rozpoczęciem przemówień, odśpiewano piosenkę “Wolność kocham i rozumiem”. Pierwszy głos zabrała Anna Bańkowska, która zacytowała kilka wystąpień premiera Donalda Tuska. W swoim wystąpieniu wspomniała również o spotkaniach na antyrządowych marszach oraz o marszu miliona serc, który miał miejsce w Warszawie. Zaprezentowano też hasło wyborcze: Jedno serce,  wspólny powiat.

Następnie na scenę wszedł marszałek Olgierd Geblewicz, który wspominał: - Pomorze Zachodnie stało się liderem we wszystkich inwestycjach w Polsce, zarówno w obszarze turystyki, ochrony środowiska, jak i gospodarki, mówił także o  wspaniałych ścieżkach rowerowych w naszym regionie.

Marszałek wspominał też, że zasługujemy na więcej. Dlatego oferujemy najlepszą drużynę w naszym regionie, mając świetnych kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów. Na scenie pojawił się również wicewojewoda Bartosz Brożyński oraz najmłodszy poseł z regionu, Patryk Jaskulski. Mówiono o tym, że dzisiaj zostanie zaprezentowana drużyna do zadań specjalnych, która czuje odpowiedzialność za budowanie przyjaznego regionu zarówno dla młodych, jak i starszych, oraz za rozwijanie infrastruktury. Ta drużyna jest do tego świetnie przygotowana. Wspomniano również o odblokowanych środkach z KPO.

Po tych wystąpieniach przyszedł czas na prezentacje kandydatów z 4 okręgów (szczegóły w materiale wideo). Na scenie zaprezentowano kandydatów na burmistrza Gościna, Marcina Pawlaka, oraz kandydata na wójta Gminy Kołobrzeg, Jerzego Wolskiego. Marszałek Geblewicz przedstawił  kandydatów do sejmiku, na pierwszym miejscu znalazła się Anna Bańkowska.

Janusz Gromek, przemawiając ze sceny, podkreślił, że samo nie przyjdzie – trzeba ciężko pracować. Wskazał jednego wspólnego wroga: PIS. Anna Mieczkowska, prezydent miasta Kołobrzeg, na zakończenie wydarzenia powiedziała, że 15 października był ważnym dniem dla nas. Dziś mamy dobrego partnera na stanowisku rządowym, a sprawy, które leżały dzisiaj, są rozwiązywane. Nie wolno nam odpuszczać – 7 kwietnia musimy pójść do wyborów.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama