Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowe inwestycje drogowe na ulicy 6 Dywizji Piechoty: Co się zmieni?

Na ulicy 6 Dywizji Piechoty planowane są zmiany mające na celu usprawnienie układu komunikacyjnego. Na prośbę mieszkańców , w rejonie osiedla Potop zostanie wybudowany przystanek autobusowy. Realizacja tego projektu będzie wymagała podniesienia i stabilizacji gruntu, oraz wybudowania schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych i wózków. Całość przedsięwzięcia zostanie sfinansowana wspólnie przez miasto i powiat, które przeznaczą na ten cel łącznie 320 tysięcy złotych (z czego 170 tysięcy złotych pochodzi z budżetu powiatu, a 150 tysięcy złotych z budżetu miasta). Przetarg rozpisany zostanie na początku marca, a zakończenie ma nastąpić przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Długo oczekiwane przez mieszkańców działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w końcu zostaną zrealizowane.

Dodatkowo, starosta Tomasz Tamborski ogłosił plany dotyczące budowy drugiego pasa ruchu pieszo-rowerowego, prowadzących od cmentarza wojennego do ulicy Witosa. Ta inicjatywa znacząco poprawi komunikację w tym obszarze. Jednakże, przed rozpoczęciem budowy pasów ruchu, planowane jest wybudowanie ronda na ulicy Witosa. Podczas konferencji podano także informację, że po otwarciu łącznika na ulicy Krzywoustego, na ulicy Szczecińskiej w Zieleniewie zostanie wprowadzone ograniczenie dopuszczalnej masy pojazdów do 8 ton, aby ruch ciężki był kierowany na drugi węzeł. W dalszych planach przewiduje się również budowę obwodnicy Zieleniewa, prowadzącej od strony rzeki Parsęty i łączącej się z rondem przy osiedlu Europejskim.

Podczas konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata poinformowała również, że dla osiedla przygotowywany jest projekt drugiego wyjazdu na końcu ulicy.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama