Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Protest rolników: Przepisy nas wykańczają [foto/wideo]

Rolnicy zablokowali dziś ulice miasta i wjazd do portu. Po godzinie 11 wyruszyli z miejsca zbiórki w Bezprawiu i powoli kierowali się ulicami miasta, aby zablokować ulicę Solną  oraz wjazd na most w porcie jachtowym. Na miejscu obecni byli policjanci, którzy na skrzyżowaniu ulic Solna/Zygmuntowska kierowali ruchem. Jako wsparcie dla rolników zjawili się lokalni myśliwi oraz pszczelarze. Na moście odbyła się krótka konferencja prasowa z przedstawicielami protestujących.  - Blokujemy port jako symbol, nie możemy jako kraj rolniczy upłynnić naszych produktów. Powinniśmy przez porty eksportować nasze zboże, a ono zalega w magazynach. Protest odbywa się również w porcie w Szczecinie. Jako rolnicy jesteśmy zdeterminowani walcząc o zdrowie konsumentów. Wszyscy jesteśmy razem i walczymy o gospodarstwa w Polsce i Europie. Protesty organizowane są w całym kraju, jesteśmy pod ścianą. - mówił jeden z rolników. Nie jesteśmy przeciwko obywatelom, protesty mają pokazać, że rolnicy mają problem. Produkujemy najlepszą żywność w Europie. Żywność z Ukrainy nie musi spełniać takich norm jak Polskie. - dodał.

Na ręce przybyłego na spotkanie starosty Tomasza Tamborskiego złożono postulaty, które za jego pośrednictwem mają trafić do właściwych osób w rządzie.

Całość można zobaczyć na naszym materiale wideo.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama