8 lipca 2024    |    Imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar
8 lipca 2024
    Imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar

Ślubowała Młodzieżowa Rada Miasta [foto]

W sali obrad kołobrzeskiego ratusza odbyło się dziś pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta podczas której młodzi radni złożyli ślubowanie. Przez najbliższy rok w kadencji 2024 - 2025 zasiądzie 21 osób. Opiekunem rady jest Małgorzata Grotto. Podczas uroczystości prezydent miasta Anna Mieczkowska wręczyła dwa czeki dla dwóch szkół za najwyższą frekwencję tj. SOSW Okruszek 81% oraz Szkoła Podstawowa nr 5 79%. Ogólna frekwencja wynosiła 66 %.

Macie prawo swój głos przedstawić nam samorządowcom, macie prawo wyrażać swoje opinie, brać udział w sesjach Rady Miasta oraz uczestniczyć w komisjach, po to jesteście - mówiła podczas uroczystości prezydent miasta.

W skład nowej rady weszli :

1. Nadia Partyka - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego
2. Katarzyna Krawczyńska - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marynarzy Polskich
3. Julian Gajkowski - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Bohaterów Armii Wojska Polskiego
4. Karol Szczepański - Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II
5. Ksawery Kowalski - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka
6. Borys Ławrynowicz - Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Zjednoczonej Europy
7. Michalina Mich - Szkoła Podstawowa Nr 8 im. kpt ż.w. Konstantego Maciejewicza
8. Lena Wilczyńska - Szkoła Podstawowa Nr 9
9. Paweł Połoński - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek”
10. Oktawia Szczotka - I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika
11. Antonina Pasikowska - I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika