4 lipca 2024    |    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
4 lipca 2024
    Imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor

Mróz puścił, ruszyły prace na Krzywoustego

Od słynnych konferencji o przebudowie ulicy Krzywoustego minęło już trochę czasu, w komentarzach czytelnicy pytali dlaczego nic się na drodze nie dzieje. Mróz puścił i jak sami możecie zauważyć prace już się rozpoczęły. Informujemy was o utrudnieniach w okolicach ronda Solidarności, w ciągu dnia podczas prac przejechać można tylko jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Trwa poszerzanie jezdni i przygotowywany jest ten odcinek do budowy ronda przy Netto. Cały remont obejmuje odcinek od ronda Solidarności do ronda Patana. Najwięcej pracy będzie przy rozebraniu mostu na Stramniczce i przełożeniu wszystkich instalacji biegnących pod ziemią. Jak obiecano na konferencji tej drugiej, czas prac został wydłużony bo nie zgodzono się na całkowite zablokowanie i wyłączenie ulicy Krzywoustego z użytku. Sama inwestycja jest bardzo kosztowna bo przebudowa pochłonie 14,5 miliona złotych.

Przypomnijmy : W planie jest rozbudowa tego odcinka do przekroju dwujezdniowego. Na całym odcinku między rondami ma być dobudowana druga jezdnia. Nawierzchnia istniejącej drogi zostanie wyremontowana. Wykonane mają być ciągi pieszo-rowerowe, w tym oddzielone od jezdni pasem zieleni. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa z wylotem do cieku Stramniczki. W planach jest też budowa oświetlenia; budowa kanału technologicznego; przebudowa kolidującego uzbrojenia; przebudowa linii kablowej 15 kV i 0,4 kV, zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia bez przebudowy; budowę zjazdów i dróg obsługujących tereny przyległe; rozbiórkę istniejącej kładki oraz mostu i zbudowanie nowego obiektu, budowę przepustu, w miejscu istniejącej kładki i mostu. Konieczna jest korekta granic pasa drogowego.