26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Podsumowanie działań straży pożarnej za ubiegły rok

W marcu w sali konferencyjnej Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kołobrzeskiego w roku 2022.

W odprawie udział wzięli mi.in.: zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski, zastępcy prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Woj. Zachodniopomorskiego druh Krzysztof Paluch i druh Mirosław Zalewski, poseł na sejm RP Pan Czesław Hoc, komendant powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Dariusz Hoc, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kołobrzeskiego, druhowie OSP oraz pracownicy i funkcjonariusze KP PSP w Kołobrzegu.

Na wstępie spotkania głos zabrał komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski, który przywitał i podziękował wszystkim obecnym za przybycie. W dalszej części swojego wystąpienia komendant scharakteryzował szczegółowo działalność zarówno PSP jak i OSP w roku 2022. W prezentacji zawarte zostały m.in. informacje dotyczące polityki kadrowej komendy, finansów, działalności operacyjnej, czynności prewencyjnych i logistycznych.

Następnie głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski, który podsumował m.in. działania tutejszej komendy na tle innych jednostek z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Obaj komendanci dużo miejsca poświęcili kwestii przeprowadzonych inwestycji i zakupów sprzętu oraz wyposażenia zarówno dla PSP jak i OSP. Zgodnie zaznaczyli, że było to możliwe dzięki wielu dotacjom oraz programom dofinansowania.

Na koniec odprawy głos zabrał poseł na sejm RP Pan Czesław Hoc, który w kilku zdaniach podziękował m.in. wszystkim strażakom za dotychczasową ofiarną i pełną poświęceń służbę.