Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Podsumowanie działań straży pożarnej za ubiegły rok

W marcu w sali konferencyjnej Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kołobrzeskiego w roku 2022.

W odprawie udział wzięli mi.in.: zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski, zastępcy prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Woj. Zachodniopomorskiego druh Krzysztof Paluch i druh Mirosław Zalewski, poseł na sejm RP Pan Czesław Hoc, komendant powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Dariusz Hoc, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kołobrzeskiego, druhowie OSP oraz pracownicy i funkcjonariusze KP PSP w Kołobrzegu.

Na wstępie spotkania głos zabrał komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski, który przywitał i podziękował wszystkim obecnym za przybycie. W dalszej części swojego wystąpienia komendant scharakteryzował szczegółowo działalność zarówno PSP jak i OSP w roku 2022. W prezentacji zawarte zostały m.in. informacje dotyczące polityki kadrowej komendy, finansów, działalności operacyjnej, czynności prewencyjnych i logistycznych.

Następnie głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski, który podsumował m.in. działania tutejszej komendy na tle innych jednostek z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Obaj komendanci dużo miejsca poświęcili kwestii przeprowadzonych inwestycji i zakupów sprzętu oraz wyposażenia zarówno dla PSP jak i OSP. Zgodnie zaznaczyli, że było to możliwe dzięki wielu dotacjom oraz programom dofinansowania.

Na koniec odprawy głos zabrał poseł na sejm RP Pan Czesław Hoc, który w kilku zdaniach podziękował m.in. wszystkim strażakom za dotychczasową ofiarną i pełną poświęceń służbę.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama