Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

68-latka uratowana przez policjanta i przechodnia

Policjant wraz z mieszkańcem Czernina zapobiegli tragedii. Zauważyli, jak kobieta przewraca się na oblodzonej jezdni i ruszyli z pomocą. 68-latka nie oddychała. Dzięki ich błyskawicznej reakcji odzyskała przytomność i uzyskała fachową opiekę.

Kierownik Posterunku Policji w Dygowie asp. Rafał Czechowicz będąc w czasie wolnym od służby i jadąc pojazdem zauważył, jak starsza kobieta przebiega przez jezdnię, traci równowagę i upada na ziemie. Policjant zatrzymał się i chciał pomóc seniorce wstać. Zauważył, że kobieta się nie porusza i nie daje oznak życia, więc jak najszybciej pobiegł w jej kierunku. Wraz z nim całą sytuację widział mieszkaniec Czernina, który również po chwili znalazł się przy kobiecie. 68-latka nie oddychała, w związku z czym mężczyźni udrożnili jej drogi oddechowe powodując prawidłowe ułożenie języka i dopływ powietrza do płuc. Kobieta dopiero po około 10 minutach odzyskała przytomność. Mężczyźni dbali o jej bezpieczeństwo i sprawdzali czynności życiowe aż do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama