Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sąd nie podzielił zażalenia prokuratury, Tamborski na wolności

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbyło się już ostatnie posiedzenie w sprawie zażalenia na nieprzedłużenie aresztu wobec Tomasza Tamborskiego przez Sąd Rejonowy w Szczecinie. Prokuratura Regionalna domagała się 2 miesięcy aresztu tymczasowego wobec starosty kołobrzeskiego. - Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury. Nie uznał potrzeby przedłużania aresztu na tym etapie sprawy, ale potwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa - powiedział naszemu portalowi sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

- Sąd w dużej części podzielił nasze argumenty w odpowiedzi na zażalenie prokuratury i nie widzi potrzeby przebywania w areszcie starosty - mówi Włodzimierz Łyczywek, jeden z obrońców Tamborskiego. Na pytanie dotyczące dużego prawdopodobieństwa popełnienia czynu zabronionego, adwokat odpowiada: - Duże? Czyli jak duże - pyta retorycznie prawnik i dodaje, że mężczyzna, który usłyszał zarzuty i właśnie wyszedł z aresztu, powiedział prokuratorowi, że słyszał od jednej osoby, że inna osoba miała dać łapówkę staroście, której ten ostatecznie nie dostał, na co prokurator nie przedstawił żadnego dowodu. Co więcej, wszystkie inne przesłuchane w sprawie osoby zaprzeczają wersji mężczyzny, który sam ma zarzut przyjęcia i dania łapówki. Prokuratura prowadzi dalej śledztwo, ale nic na razie nie wskazuje, żeby powstawał akt oskarżenia, bo śledczy cytowani przez media rządowe, nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama