Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Urząd Miasta, gmina i starostwo w jednym miejscu?

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta Michał Kujaczyński - Miasto Kołobrzeg bierze udział w programie Partnerska Inicjatywa Miast. Program jest realizowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy wsparciu doradców Banku Światowego.

Myśląc perspektywicznie i przyszłościowo zarówno Miastu Kołobrzeg, Gminie Kołobrzeg jak i Powiatowi Kołobrzeskiemu potrzebna jest wspólna przestrzeń administracyjna. Taka centralizacja usług byłaby rozwiązaniem wygodnym przede wszystkim dla mieszkańców naszych samorządów. Dlatego Miasto Kołobrzeg zaproponowało współpracę Powiatowi Kołobrzeskiemu oraz Gminie Kołobrzeg i podjęcie działań zmierzających do realizacji projektu „Centrum Administracji Kołobrzeg – nowy Urząd Miasta, Gminy i Starostwa” w formule partnerstwa publiczno – prywatnego. Wspólny urząd mógłby w przyszłości powstać w rejonie ul. Mazowieckiej.

List intencyjny podpisany przez przedstawicieli samorządów mówi o konieczności centralizacji usług administracyjnych dla mieszkańców Powiatu, Gminy oraz Miasta w sposób umożliwiający załatwienie wszelkich spraw urzędowych w jednym miejscu.
Udział w programie pozwoli na stworzenie dokumentu pod nazwą Miejska Inicjatywa Działań, który stanowiłby w przyszłości podstawę pod rozpoczęcie takiego przedsięwzięcia.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama