Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023    
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ochotnicze straże pożarne z dotacjami z programu "Mały Strażak"

Prawie 60 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego – z dofinansowaniem w ramach 5. edycji programu Mały Strażak. Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na nowy sprzęt i wyposażenie, niezbędne w codziennej służbie, przekażą łącznie niemal 620 tysięcy złotych.

- Mały Strażak pozwala jednostkom OSP na zakup między innymi ubrań, hełmów, węży, agregatów, pilarek i namiotów, potrzebnych podczas akcji ratowania zdrowia i życia. Wyjątkowość 5. edycji programu polega na tym, że sprzęt trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych, które – po agresji Rosji na Ukrainę – solidarnie i bezinteresownie przekazały swoje wyposażenie kolegom z Ukrainy – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Umowy dofinansowania zakupu sprzętu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie otrzymali przedstawiciele z OSP Gościno, Charzyno, Gorawino, Korzystno, Ustronie Morskie,  Drzonowo, Dygowo i Piotrowice.

W tegorocznym naborze w programie Mały Strażak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaoferował Ochotniczym Strażom Pożarnym dotacje w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych. Łącznie w tegorocznej edycji programu, z dofinansowania w kwocie ponad 1,5 mln zł skorzysta 150 jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego. Uwzględniając wszystkie edycje programu, łączne wsparcie w wysokości prawie 5 mln zł trafiło do niemal 300 Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strażacy z naszych jednostek dzięki temu dofinansowaniu zakupili :
- Umundurowanie specjalne
- Hełmy strażackie
- Buty specjalne
- Rękawice strażackie
- Sprzęt do doświetlenie miejsca zdarzenia
- Wentylator oddymiający
- Piły spalinowe
- Sprzęt do asekuracji (szelki z uprzężą) opryskiwacz spalinowy Sthil
- Kominiarki strażackie

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama