menu
Ogłoszenia ***  Audi a4 b7 1,9 tdi kombi   (Motoryzacja)  ***  wynajmę kawalerkę niepalącej studentce na czas szkoły  (Mieszkania)  ***  Zatrudnię kucharza  (Dam Pracę)  *** 

Zapowiadają się ostre „Rozmowy"…

W najbliższych „Rozmowach z Widokiem na Ratusz” w Radio Kołobrzeg padnie pytanie o etos dziennikarski. Czy to fikcja? Co ciągnie media do polityki?


Przyczynkiem do dyskusji odziennikarstwie w naszym mieście będzie artykuł w 40 numerze dziennika „Rzeczpospolita” z 18 lutego pod tytułem, „Niebezpieczne związki mediów i polityki”. Piotr Kobalczyk ocenia i pyta: „ Coraz więcej dziennikarzy prze do polityki, nie rezygnując z pracy w redakcjach. Prawo tego nie zakazuje. Ale czy nie upada etos?” Jak Państwo, Czytelnicy portalu "miastokolobrzeg.pl" uważacie – a może należałoby zapytać, czy istnieje jeszcze coś takiego jak etos dziennikarski? Wiemy, że za treściami upowszechnionymi przez media stoją dziennikarze, redaktorzy, kierownicy redakcji, etc, i oczywiście właściciele medialni. Wiemy, że to oni decydują o tym co przekazać społeczeństwu. Chociażby tylko z tej racji: „walory duchowe, moralne i intelektualne dziennikarzy prasy, radia i telewizji oraz współpracujących z nimi twórców kultury są zawsze nie do przecenienia” - R.D Garbowski, Z. Kobylińska „Dziennikarski etos”, Lux Mundi, Olsztyn 1996. Zapraszamy do dyskusji na antenie, środa 23 bm, godz. 10:05 Radio Kołobrzeg częstotliwość 90.20 FM.

Do debaty zaproszenie przyjęli Robert Dziemba /dziennikarz tego portalu/ i Adam Wieczorek /radny RM i dziennikarz RK i TKK/.

PS.
Kto z Państwa nie zetknął się jeszcze z audycją Radia Kołobrzeg „RzWnR” zapraszamy do obejrzenia fragmentu ostatniej debaty z udziałem Krzysztofa Plewko/Ekologiczny Kołobrzeg/ radnego Jacka Woźniaka /SLD/ i posła PiS z naszego miasta dr Czesława Hoca.To podobno pisałem ja, report...

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.