Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wojewoda wypowiedział się w sprawie BastionuRadni Rady Miasta są zaskoczeni tym, że Janusz Gromek nie poinformował ich o zaskarżeniu do wojewody zachodniopomorskiego ostatniej uchwały w sprawie dzierżawy działki dla firmy "Bastion". Natomiast wojewoda odrzucił skargę prezydenta.


Janusz Gromek od początku krytykował radnych za podjęcie uchwały w sprawie wydzierżawienia działki przy ulicy Koszalińskiej na 9 lat. Wskazywał, że jest już taka uchwała i nie ma sensu podejmować nowej, a poza tym, radni nie wskazali zasięgu i powierzchni wydzierżawianej działki, wręcz dane te były sprzeczne. Prezydent sprawę skierował do nadzoru wojewody, choć radni nic o tym nie wiedzieli.

Ale wojewoda obaw prezydent co do bezprawności działań Rady Miasta nie podzielił. Wskazał, że podnoszone przez prezydenta zarzuty pozostają kompletnie bez wpływu na treść uchwały i jej zgodność z prawem. Jednocześnie wojewoda zaznacza, że podjęta uchwała nie wywołuje żadnych skutków prawnych, co więcej: "To od prezydenta będzie należało rozstrzygnięcie, czy dalsze wydzierżawianie ww. działki jest zasadne i racjonalne, i w konsekwencji ostateczna decyzja o przedłużeniu umów dzierżawy".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama