Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Okruszku otwarto wystawę "Bój o Kołobrzeg"

W piątek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym "Okruszek", dyrektor Helena Rudzis-Gruchała, wraz z zaproszonymi gośćmi, uroczyście otworzyła wystawę fotograficzną pod tytułem "Bój o Kołobrzeg", upamiętniającą 79 rocznicę tego historycznego wydarzenia. Spośród licznych zgłoszeń uczniów ośrodka, jury wyłoniło osiem najbardziej inspirujących prac.

Dzięki wsparciu finansowemu firmy "Troton", państwa Bożeny i Jana Wołejszo, prace zostały wyeksponowane w nowych, efektownych ramach. Głównym celem wystawy jest przybliżenie historii walk o Kołobrzeg oraz ukazanie ich śladów z perspektywy uczniów SOSW Okruszek. Inicjatorami tego wydarzenia są pani Kinga Świderska, pani Aleksandra Politowska i pan Krzysztof Biełooki – Zespół do spraw promocji ośrodka.

Wystawa "Bój o Kołobrzeg" została stworzona z myślą o zaangażowaniu uczniów naszego Ośrodka w obchody 79. rocznicy walk o wyzwolenie Kołobrzegu. Mimo że nasze miasto nosi wiele śladów tego bolesnego okresu, nie zawsze są one dostatecznie znane. Zlokalizowanie SOSW "Okruszek" niemal w samym centrum miasta umożliwiło zarówno mieszkańcom, jak i turystom, zapoznanie się z historią zdobywania Kołobrzegu.

Poprzez fotografowanie dobrze znanych obiektów, uczniowie nie tylko podążali śladami historii, ale również dowiadywali się od nauczycieli o mniej znanym aspekcie tych miejsc. Ta żywa, praktyczna lekcja historii pozostanie z pewnością długo w ich pamięci, ponieważ taki sposób przekazu najlepiej przemawia do naszych uczniów.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama