Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ciemność, mrok, Plewko?

We wtorek 8 listopada, radny Krzysztof Plewko opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych informację o niedziałającym oświetleniu na ulicy Wylotowej. Napisał tak: "Ulica Wylotowa w Kołobrzegu na nasze nieszczęście we władaniu Starosty Kołobrzeskiego znowu w ciemnościach. Lampy nie świecą od skrzyżowania z ulicą Wczasową w kierunku Grzybowa. Szczególnie niebezpiecznie jest na przejściach dla pieszych". Kto jest winny? Oczywiście powiat.

O ulicy Wylotowej i problemach z oświetleniem pisaliśmy już kilka razy. Dlatego wiemy, że za światło odpowiada gmina miasto Kołobrzeg. Plewko tego nie wie. Zgodnie z zasadami rzetelności dziennikarskiej napisaliśmy w tej sprawie do radnego i dostaliśmy odpowiedź: "Droga jest powiatowa. Od ostatniego remontu zleconego przez starostwo jest to już kolejna awaria, więc pytania proszę kierować do pani Dąbrówki". Magdalena Dąbrówka jest szefem Zarządu Dróg Powiatowych. Wiemy co nam odpowie, ale skoro tak doświadczony i wszechwiedzący radny nas tam kieruje, nauka nie może iść w las i idziemy poszukać oświecenia. - To nieprawda. Zarząd Dróg Powiatowych nie odpowiada za oświetlenie drogi - mówi dyrektor. To może powiat oświetlenie uszkodził? - To nieprawda, nic takiego nie miało miejsca - słyszymy.

Z samego rana napisaliśmy w tej sprawie do rzecznika prezydenta. Miasto o awarii już wiedziało, nie była to żadna tajemnica. - Już naprawiają - napisał nam chwilę po godz. 8 Michał Kujaczyński. Tymczasem Krzysztof Plewko zamiast przyznać się do wprowadzania mieszkańców w błąd, za sugerowanie, kto jest winny awarii, dopisał: "Awarię wczoraj zgłosiłem do Energa Oświetlenia a dzisiaj do Urzędu Miasta". A dlaczego nie do Zarządu Dróg Powiatowych, gdzie radny sam nas odsyłał?

W tej kadencji ewidentnie mamy do czynienia z radnymi z Facebooka. Interpelacja na najbardziej błahy temat - od razu Facebook. Odpowiedź od prezydenta - od razu Facebook. Ludzie mają widzieć, że radni coś robią, nawet gdy nic nie robią, nic nie załatwiają, albo wprowadzają ludzi w błąd. Tylko czy takich przedstawicieli w samorządzie potrzebujemy?

Robert Dziemba

Fot. Facebook Krzysztofa Plewko

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama