Broken Clouds

28 kwietnia 2024    |    Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
28 kwietnia 2024
    Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

informacje kołobrzeg, tenis, turniej80 zawodników z Będzina, Białogardu, Kęty, Koszalina, Reska, Świdwina Szczecinka i Kołobrzegu wzięło udział w VI Turniej Tenisa Stołowego im. S. Karpiniuka.

Zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Kołobrzegu, Kołobrzeskie Towarzystwo Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji „Wybrzeże” i Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu z okazji obchodów 94 Rocznicy Święta Niepodległości w ramach realizacji programu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Program obchodów współfinansowany był przez Gminę Miejską Kołobrzeg z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Już na półgodziny przede zapisami zgłosili się pierwsi uczestnicy turnieju, by dłużej móc się rozgrzać. Chwilę po 9 rozpoczęły się mecze turniejowe. Tradycyjnie o godzinie 11 odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia turnieju i uczczenie chwilą ciszy pamięci Sebastiana Karpiniuka oraz Pawła Łazuki, czołowego kołobrzeżanina w tenisie stołowym, uczestnika wielu turniejów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej tenisa stołowego. Następnie, główny propagator turniejów i zarazem sędzia główny turnieju Andrzej Pyszora wręczył pamiątkowe puchary osobom, które przyczyniły się do zorganizowania kolejnego turnieju w tenisie stołowym im S. Karpiniuka. Po ceremonii otwarcia  zawodnicy kontynuowali rywalizację w dziewięciu kategoriach. Mecze stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące. Po kilkugodzinnych zmaganiach  około godziny 16 rozpoczęła się ceremonia wręczania medali i nagród rzeczowych dla czterech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. KTKFSiR „Wybrzeże” ufundowało nagrody rzeczowe dla najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju oraz specjalne wyróżnienie dla Andrzeja Pyszory za wytrwałość w organizacji turniejów tenisowych.

WYNIKI:

Dziewczęta  do lat 18
1. Magdalena Gąsiorowska – Świdwin
2. Aleksandra Chwal – Trzebiatów
3. Zofia Szal – Kołobrzeg
4. Oliwia Jaworska – Kołobrzeg

Chłopcy do lat 18
1. Paweł Chwal – Trzebiatów
2. Bartłomiej Soroka – Resko
3. Adrian Kucharczyk – Świdwin
4. Łukasz Szachowicz – Świdwin

Dziewczęta z Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej