Broken Clouds

28 kwietnia 2024
    Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

XIV Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu, nasi zawodnicy z medalami

W miniony weekend odbyły się XIV Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu, które z pewnością zapiszą się w historii jako jedne z największych i najbardziej emocjonujących zawodów tego rodzaju. Organizatorzy donoszą, że przez dwudniową rywalizację na ośmiu matach stanęło prawie 2000 zawodników, czyniąc z tego wydarzenia największy turniej formuły No Gi w dotychczasowej historii zarówno Polski, jak i Europy.

Warto zauważyć, że Voodoo Team był jednym z wyróżniających się podmiotów tego turnieju, wysyłając do walki pięciu swoich utalentowanych zawodników. Wyniki nie pozostawiły miejsca na wątpliwości co do ich umiejętności i determinacji: Grzegorz Janus, zdobywając złoty medal w kategorii czarnych pasów masters 2, udowodnił, że jest niekwestionowanym mistrzem w swojej klasie. Rafał Basarab stanął na podium dwukrotnie, zdobywając srebrny medal w kategorii purpur masters 1 oraz brązowy w masters 2, co dowodzi jego wszechstronności i umiejętności.

Nie można również zapomnieć o reprezentantach Academia Gorila Koszalin, którzy zasłużyli na uznanie za swoje osiągnięcia. Seweryn Mańkowski okazał się niepokonany, zdobywając tytuł mistrza Polski w kategorii adult brązowych pasów, podczas gdy Michał Wojtanowski wrócił z podwójnym brązem w kategorii masters.