27 kwietnia 2024    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Młodzi piłkarze po powrocie z Lichenia

W ubiegły weekend młodzi zawodnicy MKP Kotwica Kołobrzeg wzięli udział w turnieju Pro Turnieje Future CUP, który klasycznie odbył się w Licheniu Starym. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych i zalania boisk, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i doprowadzili murawę do takiego stanu, że można było przeprowadzić zawody, na które czekało blisko 250 zawodników z 21 klubów.

Podopieczni Macieja Wachowskiego i Dominika Mikołajczaka zebrali kolejne cenne doświadczenia, grając już na większych boiskach 9x9. Pomimo kontuzji i choroby kluczowych zawodników, udało się ostatecznie zająć 9 i 20 miejsce. Chociaż sam wynik nie jest sprawą najistotniejszą to bezpośrednia rywalizacja z topowymi polskimi akademiami jest bezcenna. W zawodach kołobrzeżanom przyszło się bowiem zmierzyć z takimi zespołami, jak: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Widzew Łódź, Arka Gdynia i wiele innych.

Składy obu naszych drużyn:
MKP I:
Smagieł Juliusz, Zahorski Filip, Figurski Sebastian, Gawęda Aleksander, Marczyk Kacper, Piotrowski Kacper, Przyjemski Antoni, Wachowski Maksymilian, Ochnio Mariusz, Wieczorek Mikołaj (Bałtyk Koszalin), Ciawłowski Paweł.

MKP II:
Kmieć Antoni, Bereżański Mikołaj, Romanowski Henryk, Bońkowski Jan, Wolniewicz Wiktor, Boczarowski Jan, Borowik Sebastian, Kuczyński Leon, Margas Igor, Materna Wiktor, Stasierowski Wiktor, Wysmułek Adam.

- Bardzo dziękuję za dofinansowanie wyjazdu Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Annie Mieczkowskiej, Pani Wiceprezydent Ilonie Grędas-Wójtowicz oraz Zarządowi MKP Kotwica Kołobrzeg. Niezmiennie podziękowania kieruję do rodziców za głośny i sportowy doping naszych drużyn. Dzięki tym wszystkim osobom możemy wciąż wyjeżdżać na świetne turnieje, które dla chłopców są ogromną przygodą i podczas których zbierają bezcenne doświadczenie - mówi Maciej Wachowski.