26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

kotwica kołobrzeg

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się dla nas zdecydowanie lepiej niż tydzień temu. Już po pięciu minutach gry prowadziliśmy 17:6. Szczególnie dobrze prezentowali się Damian Pieloch oraz Piotr Śmigielski, którzy co rusz powiększali przewagę Kotwicy. Wśród krakowian wyróżniał się Wojciech Fraś, lecz ten był nieskuteczny z linii rzutów wolnych. Za sprawą świetnej pierwszej kwarty przewaga Kotwicy wynosiła już 11 oczek. W drugiej części gry „Czarodzieje z wydm” sukcesywnie odskakiwali rywalom. Wręcz niesamowity moment zaliczył Damian Pieloch, który w niecałe trzy minuty zdobył… 14 punktów (w tym czterokrotnie z dystansu)! Równo z syreną końcową daleko zza linii 6,75 m trafił jeszcze Remon Nelson, a kołobrzeżanie schodzili do szatni, mając 20 punktów więcej niż rywale.
Trzecią kwartę również należy przypisać na konto Kotwicy. Podopiecznym trenera Rafała Franka udało się wymusić wiele strat wśród krakowian, a także zatrzymać ich na jedynie dziesięciu oczkach w tej części gry. Na początku ostatniej odsłony rywalizacji obie ekipy dzieliło już prawie 30 oczek różnicy, a tym samym szkoleniowiec Kotwicy zdecydował się na posadzenie na ławce graczy pierwszej piątki. To wyraźnie wpłynęło na wynik czwartej kwarty, w której lepiej poradzili sobie koszykarze z Krakowa, wygrywając 29:19. Spore wydarzenie miało miejsce na niecałe cztery minuty przed końcem, gdy na parkiet wszedł Franciszek Chac. 14-letni wychowanek Kotwicy już w pierwszej akcji trafił „trójkę” i tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem, który zdobył punkty w ramach pierwszoligowych rozgrywek. Finalnie, Kotwica pokonała AZS AGH Kraków 92:73. Dla „Czarodziejów z wydm” było to drugie zwycięstwo w sezonie, zaś dla gości – trzecia przegrana.

Kotwica Kołobrzeg – AZS AGH Kraków 92:73 (25:14, 29:20, 19:10, 19:29)
Kotwica: Pieloch 25, Itrich 15, Kurpisz 11, Jakubiuk 8, Nelson 7, Wyszkowski 6, Wieczorek 6, Śmigielski 6, Długosz 4, Chac 3, Kolasiński 1.
AZS AGH: Wydra 16, Leszczyński 15, Rojek 13, Zgłobicki 8, Fraś 8, Zmarlak 6, Dyrda 6, Pieniążek 1, Majka 0.