19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

27 września na placu koło LIDL-a odbyła się kawiarenka sąsiedzka pod hasłem "Nasiadówka” oraz happening „Szabla i Łuk”. Przed nami październikowe ostatki.

Każdy uczestnik znalazł dla siebie ciekawą atrakcję. Najlepszą zabawę miały dzieci.  Dużą niespodzianką był radiowóz policyjny, który pojawił się na placu. Chłopcy, gdyż to oni byli najbardziej zaineresowani, mogli przez chwilę poczuć się policjantami. Zapoznali się z bliska z policyjnym wozem i usłyszeli na czym polega praca stróża prawa.

Urozmaiceniem imprezy była możliwość walki wręcz oraz strzelanie z łuku do celu. Tu dużą aktywność wykazały dziewczynki. Sprawnie używając gumowych pacatów ostro walczyły z przeciwnikiem, tj. prowadzącym zabawę w przebraniu szlachcica z okresu średniowiecznego. Podczas zabawy poznały one uniki, prawidłową postawę i zasady fechtunku.

Zaskakującą częścią zabawy było rozdanie  nagród dla uczestników warsztatów nauki jady na deskorolce. Za duże zaangażowanie i wytrwałość, sprzęt na którym uczyli się jeździć został im oficjalnie przekazany. Teraz, dalej będą mogli rozwijać swoją pasję ćwicząc w kołobrzeskim SKATEPARKU.

Nie zabrakło również zabaw dla najmłodszych. Konkurs śpiewania i hula-hop cieszyły się dużym powodzeniem zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców.

Zapraszamy na październikowe „ostatki” w Laboratorium Ciekawości. Więcej informacji o przewidzianych zajęciach znajdziecie Państwo:
- na naszej stronie www.czerwonekoszary.kolobrzeg.eu , kalendarz imprez
- w biurze LCR przy ul. Łopuskiego 52, piętro 1, pok.111, tel.535  977 811

*pacaty - broń drzewcowa, forma kija bojowego stosowana jako broń ćwiczebna przy nauce szermierki szablą [Wikipedia].