Few Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kontrola podstawą zaufania, więc jak udawać, że sobie ufamy

Radni Komisji Rewizyjnej Rady Miasta pojechali sobie na szkolenie za publiczne pieniądze i oto część z nich wróciła z nową wiedzą. Okazuje się, że od lat komisja ta pracuje źle, to znaczy zajmuje się tym, czy z nazwy nie powinna się zajmować, czyli kontrolą prezydenta i jego jednostek. Teraz, przynajmniej według części radnych z Kołobrzeskich Razem, komisja miałaby się zajmować kontrolą wydatków budżetowych i realizacji budżetu. Tyle, że to tylko część uprawnień komisji, ale dla większości w radzie taka optymalna. Gdyby radni zajmowali się tylko wydatkami z budżetu, nikt nie kontrolowałby prezydenta, a to fundamentalna rola Rady Miasta, która musi zawsze powołać i obsadzić Komisję Rewizyjną.

W audycji komentujemy także tegoroczne "Koniki", ranking szkół, a także karierę radnego Jacka Woźniaka i rozwój kołobrzeskiej spółki pod tytułem "Polska Żegluga Bałtycka.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama