Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Okiem Zawadzkiego: Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Motto: "Demokracja to nie tylko prawo do głosowania, to również odpowiedzialność za przyszłość kraju"
Bill Clinton

Wycieramy okulary od dezinformacji i wchodzimy na front kampanii wyborczej. To nie żarty - nasza ojczyzna stoi na rozdrożu, a wybory 15 października to niezwykle istotna decyzja. Według mojej oceny, albo będziemy dryfować w stronę Białorusi, albo zostajemy w naszym europejskim, demokratycznym domu.

W Kołobrzegu, członkowie ekipy – Janusz Gromek, Marek Hok i Anna Bańkowska – wchodzą na arenę poparcia z Komitetem Obywatelskim. Znamy ich nazwiska, ale to nie jest "Who's Who" politycznej estrady, to jest czas na walkę o przyszłość naszego kraju. Głosy o wewnętrznych nieporozumieniach? Jasne, każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Ale to nie czas na wycofywanie się do kątów, to czas na szarpanie, stawienie czoła i podjęcie walki.

Chociaż przyznam szczerze, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Za okno wyrzuciłbym wszelkie plotki o ostrej kłótni, czy też rywalizacji wewnątrz partii oraz o rzekomym budowaniu różnych frakcji w lokalnej Platformie Obywatelskiej, Chociaż przyznam, że spekulacji nie brakuje… Różne były pomysły i przymiarki, ale jak pokazuje życie do wyborów idziemy zjednoczeni i tak samo będzie na wiosnę.

Z mojej perspektywy te wybory to nie formalność – to kluczowy moment, w którym zbieramy wszystkie nasze siły, by pokazać, że jedność niezależnie od przekonań jest naszą siłą. Jesteśmy w punkcie zwrotnym historii. To nie tylko podpisywanie list poparcia dla kandydatów, ale także akt odwagi, by stanąć w kolejce do głosowania 15 października. Tam, na tej karcie wyborczej, nasze intencje stają się rzeczywistością. To nie jest tylko wejście do parlamentu – to droga ku przyszłości, którą sami sobie wybierzemy.

Warto jednak zrozumieć, że różnorodność poglądów wewnątrz ugrupowaniu czy społeczeństwa w ogóle jest czymś naturalnym i zdrowym. Jak już wyżej pisałem, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania i przekonań. Ja sam, co jest powszechnie wiadomym, też często dyskutowałem z różnymi osobami w moim ugrupowaniu. Nawet ostro! Ale emocje minęły, następnie konstruktywne rozmowy zrobiły swoje. To jest normalne, każdy z nas ma swój osąd na różne sprawy. Co więcej, to właśnie różnorodność myśli i perspektyw stanowi fundament demokracji. Niezależnie od tego, jak różne mogą być nasze opinie, istotne jest, że potrafimy zjednoczyć się w momencie, gdy stawka jest wysoka. Czasy kiedy jedna osoba autorytarnie decyduje za miliony powinny odejść na śmietnik historii.

Dlatego warto podkreślić, że podczas obecnej kampanii wyborczej do sejmu i senatu, kandydaci  Platformy Obywatelskiej, tacy jak Janusz Gromek, Marek Hok i Anna Bańkowska, w Kołobrzegu wspólnie prezentują się jako drużyna. Pomimo sugerowanych przez różne środowiska różnic poglądów, zdają sobie sprawę z konieczności jedności w obliczu wspólnego celu: zbudowania lepszej przyszłości dla Polski. W momencie, gdy pojawiają się ataki i plotki, stają ramię w ramię, aby walczyć z dezinformacją i bronić wspólnych wartości. To chyba oczywiste!


Droga do 15 października jest pełna wyzwań, ale również pełna nadziei. Kampania wyborcza dopiero się rozpoczęła. Prawdopodobnie będzie ona brutalna i ostra! Jednakże będzie to czas, w którym politycy i obywatele mają szansę wspólnie kształtować przyszłość kraju. Przykład kandydatów z Kołobrzegu, którzy razem w Komitecie Obywatelskim prezentują różnorodne poglądy, ale wspólnie dążą do zmiany, powinien być inspiracją dla całego kraju.

Przypominając o zbieraniu podpisów i zachęcając do udziału w wyborach 15 października, nie tylko podkreślamy wagę naszego zaangażowania, ale również obowiązek wobec przyszłych pokoleń. Polska, jako demokratyczny i europejski kraj, potrzebuje aktywnych obywateli, którzy decydują o swojej przyszłości poprzez oddanie głosu. Tylko poprzez udział w wyborach możemy przekształcić nasze aspiracje w rzeczywistość.

15 października to data, która zadecyduje o tym, czy Polska pozostanie na ścieżce demokracji, czy też zmierza w kierunku innych wyborów, tak to dyplomatycznie ujmę. Dlatego apeluję o zaangażowanie się w proces wyborczy, podpisywanie list kandydatów i aktywny udział w głosowaniu. Wszystko to ma znaczenie dla naszej przyszłości, naszych dzieci i naszego kraju. Niech te wybory staną się symbolem naszej wspólnej odpowiedzialności za Polskę, którą chcemy widzieć i w jakiej chcemy żyć. To jak nigdy jest zero jedynkowy moment historii.

Dariusz  Zawadzki

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama