26 czerwca 2024    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
26 czerwca 2024
    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Rajd PTTK Szlakiem kołobrzeskiej zieleni im. Antoniego Szarmacha

Rajd odbędzie się 8 czerwca 2024 r.
I. Cel Rajdu

1.    Uczczenie wielkiego propagatora zieleni Kołobrzegu i powiatu kołobrzeskiego, ś. p. Wiceprezesa Oddziału i przewodnika turystycznego PTTK - Antoniego Szarmacha.
2.    Propagowanie walorów zieleni w Kołobrzegu i powiecie kołobrzeskim.

II. Organizator Rajdu
Zarząd Oddziału PTTK im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu, ul. Zwycięzców 5/1, 78-100 Kołobrzeg.
III. Kierownictwo Rajdu
            Komandor imprezy - Robert ŚMIGIELSKI
            Sekretarz – Roman KAŹMIERSKI
            Kwatermistrz – Robert LEPA
IV. Przebieg Rajdu
1.    Uczestnicy Rajdu przyjmowani będą w dniu 08.06.2024 r. od godz. 9:15 do 9:45 na Placu Ratuszowym.
2.    10:00 - wyruszenie na trasę Rajdu.
3.    12:30-13:00 - zakończenie rajdu - ośrodek KORMORAN przy ul. Portowej 8, oraz poczęstunek – wojskowa zupa grochowa.
4.    13:00-13:30 - ogłoszenie wyników Rajdu, wręczenie nagród i upominków.

V. Trasa Rajdu
Trasa piesza - przewodnik PTTK Robert ŚMIGIELSKI oraz przewodnik PTTK Stefan Raniecki
Plac Ratuszowy - Skwer Pionierów - Plac płk. Anatola Przybylskiego - Plac Pionierów - Plac 18 Marca - Park Teatralny - Plac Koncertów Porannych - Ośrodek "Kormoran"

VI. Symboliczne wpisowe na imprezę wynosi 15 złotych. W imprezie mogą wziąć udział osoby indywidualne i grupy zorganizowane. Zgłoszenia telefoniczne (501 480 256) bądź mailowe (bort@pttk.kolobrzeg.pl) można składać do środy 05.06.2024 r. Istnieje możliwość dokonania zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie w dniu imprezy, przed wyruszeniem na trasę rajdu.

VII. Warunki uczestnictwa
1.    W imprezie udział mogą wziąć dzieci i młodzież szkół podstawowych z opiekunami (opiekunowie grup szkolnych nie muszą wpłacać wpisowego) oraz dorośli.
2.    Na mecie Rajdu przewidziane są konkursy z wiedzy o kołobrzeskiej zieleni.
3.    Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
4.    Członkowie PTTK z ważną legitymacją członkowską są objęci ubezpieczeniem NNW w ramach umowy ubezpieczeniowej PTTK z STU ERGO Hestia S.A. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
5.    Uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność. W przypadku nieprzybycia na Rajd opłata na rzecz organizacji Rajdu nie będzie zwracana, a uczestnik traci prawo do wszelkich świadczeń ze strony organizatorów.

VII. Świadczenia Organizatorów
•    Gorący posiłek - grochówka wojskowa.
•    Za zajęcie czołowych miejsc: puchary, nagrody i upominki.
•    Pamiątkowa kartka pocztowa z wizerunkiem Patrona Rajdu.

Patronat honorowy:
Prezydent miasta Kołobrzeg – Anna Mieczkowska