26 czerwca 2024    |    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
26 czerwca 2024
    Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Otton z Bambergu wkroczy do Kołobrzegu już w sobotę

W tym roku przypada 900-lecie chrztu Pomorzan z rąk biskupa Ottona z Bambergu. Ten święty Apostoł Pomorza, dotarł do Kołobrzegu w grudniu 1124 roku, a kołobrzeżan ochrzcił w styczniu 1125 roku. Muzeum Oręża Polskiego we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum zaprasza na Targ Solny, którego jednym z elementów będzie przybycie św. Ottona i jego orszaku. Całość będzie można zobaczyć już w sobotę 25 maja o godz. 11.00 w Baszcie Prochowej zwanej Lontową. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Na zdjęciu witraż z kołobrzeskiej bazyliki z postacią św. Ottona.