Broken Clouds

28 kwietnia 2024    |    Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
28 kwietnia 2024
    Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

Zabrzmią organyZapraszamy na trzeci z kolei i jednocześnie pierwszy z dwóch koncertów z udziałem organów, które znalazły się w programie XVI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”.

Na organach kołobrzeskiej bazyliki grać będzie Jakub Pankowiak - absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i  Uniwersytetu  Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,  laureat  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych w Wilnie, Legnicy, Krakowie, Opavie, Rumi, Poznaniu. Jest stypendystą miasta Poznania  za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki - organy (2010). W koncercie wystąpią również soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu – Monika Buczkowska i Łukasz Kocur. Monika Buczkowska, obecnie studentka II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu ad. dr hab. Barbary Mądrej – Bednarek, ma na swoim koncie udział w licznych projektach - solowych i chóralnych, oraz przedstawieniach studenckich, takich jak Czarodziejski Flet W. A. Mozarta, Acis i Galatea J. F. Haendla czy Dziecko i czary M. Ravela. Jest  laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej w Olsztynie (2011)  i  nagrody - stypendium im. Wojciecha Drabowicza, dla najlepszego studenta pierwszego roku (2013). W listopadzie 2015 roku otrzymała wyróżnienie na 3. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej "Canticum Gaudium" w Poznaniu. Występuje na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu, oklaskiwano ją również w  Teatrze Wielkim w Poznaniu i  Filharmonii w Opolu. Partie basowe wykona Łukasz Kocur - absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu prof. Andrzeja Ogórkiewicza. Łukasz Kocur jest laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuventus Canti we Vrablѐ na Słowacji (2012), stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia,  oraz stypendium -  nagrody im. Wojciecha Drabowicza dla najlepszego studenta I roku. Dodatkowo kształci się podczas licznych kursów mistrzowskich i  festiwali muzycznych. Od roku 2014 występuje na deskach  Teatru Muzycznego w Poznaniu. W programie koncertu m.in. arie Johanna Sebastiana Bacha i Georga Friedricha Händela,  fantazje Mariana Sawy,  Offertorium z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza,  Improwizacja na temat Święty Boże  Mieczysława Surzyńskiego,   Ave verum corpus Karla Jenkinsa i inne.

Wszystkie koncerty w ramach  XVI Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” są biletowane. Bilety do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury oraz godzinę przed koncertem przy wejściu do bazyliki. Cena biletu: 25 zł (ulgowe 20 zł).

Monika Buczkowska -  studentka II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu ad. dr hab. Barbary Mądrej – Bednarek. Laureatka I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej w Olsztynie (2011), nagrody - stypendium im. Wojciecha Drabowicza dla najlepszego studenta pierwszego roku (2013). Dwukrotnie nagrodzona przez Rektora Akademii Muzycznej jako najlepsza studentka. Występuje na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu, oklaskiwano ją również w  Teatrze Wielkim w Poznaniu i  Filharmonii w Opolu.

Łukasz Kocur - absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu prof. Andrzeja Ogórkiewicza. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuventus Canti we Vrablѐ na Słowacji (2012). Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia,  oraz stypendium -  nagrody im. Wojciecha Drabowicza dla najlepszego studenta I roku. Uczestnik licznych kursów mistrzowskich i  festiwali muzycznych. Od roku 2014 występuje na deskach  Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Jakub Pankowiak -  absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego  w Poznaniu i   Uniwersytetu  Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował i odbył staż pedagogiczny w Musikhochschule Lubeck w Niemczech. Laureat  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych w Wilnie, Legnicy, Krakowie, Opavie, Rumi, Poznaniu. Stypendysta miasta Poznania  za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki - organy (2010). Koncertuje jako solista i akompaniator w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Izraelu.