1 lipca 2024    |    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
1 lipca 2024
    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa

informacje kołobrzeg, jelenie, akcja, parsętaDwa jelenie uratowali myśliwi z Koła Ryś i Koła Świt na Parsęcie, 3 kilometry w dół rzeki od mostu w Bardach. Pod zwierzętami zarwał się lód.

Jeden z łowczych szedł nad rzeką, gdy jego pies zaczął szczekać. Zauważył coś nad rzeką. Okazało się, że do dziury w lodzie wpadły dwa jelenie. Zwierzęta nie miały szans same wyjść z powrotem na lód i zapewne by utonęły. Ale myśliwi szybko się skrzyknęli i ruszyli do akcji ratunkowej. Do pomocy wezwano Straż Leśną i strażaków. Na miejsce wyruszyli strażacy z Dygowa i Kołobrzegu, jednak dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo trudny.

Łowczy dzięki linom weszli na zamarzniętą miejscami rzekę, asekurując się nawzajem obwiązali zwierzęta i wyciągnęli je na brzeg. Były ogromnie zmęczone. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, było już po akcji. Myśliwi cieszą się z tego, że młode jelenie przeżyły. Będą ozdoba lasów w naszym powiecie.

informacje kołobrzeg, jelenie, akcja, parsęta