Few Clouds

2 maja 2024    |    Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
2 maja 2024
    Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

informacje kołobrzeg, policja, odprawaPodczas rocznej odprawy w Komendzie Powiatowej Policji z udziałem nadinspektora Wojciecha Olbrysia, zaprezentowano rok 2012 w policyjnej statystyce.

Prezentację przedstawił komendant powiatowy policji inspektor Waldemar Trzciński. W 2012 roku w naszym powiecie spadła liczba przestępstw do 2344, a wzrosła ich wykrywalność do niemal 75%. Odnotowano 1521 przestępstw kryminalnych, 114 przestępstw gospodarczych (wykrywalność ponad 98%), 188 spraw związanych z posiadaniem o obrotem narkotykami (wykrywalność 98,6%). W związku z narkotykami, Kołobrzeg zajmuje pierwsze miejsce w województwie, jeżeli idzie o zagrożenia.

Odnotowano 193 kradzieże z włamaniem, 37 skradzionych samochodów (tu jest lepiej niż w poprzednich latach - liczba kradzieży spada, ale wykrywalność to nieco ponad 10%), 6 bójek i pobić (wykrywalność ponad 90%), 106 nieletnich złamało prawo, odnotowano 480 nietrzeźwych kierujących, ponad 14 tysięcy wykroczeń drogowych, 98 wypadków drogowych, z tego 7 było śmiertelnych (132 osoby odniosły rany) i 642 kolizje drogowe.

Zarówno inspektor Trzciński jak i samorządowcy podkreślali dobrą pracę policji i współpracę z policją. Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski przyznał, że w Kołobrzegu i gminach powiatu mieszkańcy czują się bezpiecznie i to jest największy sukces kołobrzeskiej policji. Podkreślano także duży wkład w zmianę warunków lokalowych policjantów ze strony Ustronia Morskiego, które przeznaczyło na ten cel rekordową kwotę w 2012 roku ponad 240 tysięcy złotych.

informacje kołobrzeg, policja, odprawa