17 maja 2024    |    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
17 maja 2024
    Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

informacje kołobrzeg, biegacze, kołobrzeg, morzem, sportówPowstało stowarzyszenie: "Kołobrzeg Morzem Sportów". Inicjatorami są: Klaudia Rubanowicz-Surówka, Przemysław Kiełkowski i Zbigniew Malinowski.

W spotkaniu założycielskim , które odbyło się w Hotelu Pro-Vita udział wzięło ponad 25 osób. Na zebraniu wybrano nazwę  stowarzyszenia, czyli ,,Kołobrzeg Morzem Sportów" i prezesa, którym została Klaudia Rubanowicz-Surówka. Członkami stowarzyszenia zostali m.in.: Marek Hok, Przemysław Kiełkowski, Robert Małkiewicz, Zbigniew Malinowski, Agnieszka Trafas, Marek Wisniewski i Marek Zawadzki.

W stowarzyszeniu działać będzie Klub Biegacza, Nordic Walking i skupiać będą się przedstawiciele innych dyscyplin, które uprawia się na świeżym powietrzu. Stowarzyszenie będzie mocno promować zdrowy i aktywny tryb życia w Kołobrzegu i nie tylko, organizować szereg imprez sportowych, biegowych, m.in. sztafety rodzinne, międzyzakładowe, biegi dla całych rodzin i wspólne wyjazdy na imprezy sportowe w Polsce i Europie. Będzie intensywnie współpracować z miastami partnerskimi Kołobrzegu. Są już pierwsze owoce tej działalności: na najbliższą imprezę pojawią się sportowcy z Berlina Pankow.

W stowarzyszeniu działa trener Zbigniew Malinowski, który będzie przygotowywał początkujących biegaczy do Maratonu Kołobrzeskiego, który jest już organizowany przez sztab ludzi. Maraton kołobrzeski odbędzie się 5 maja, zaś imprezy rekreacyjno-sportowe organizowane będą w weekendy na terenie Kołobrzegu i okolic. Osoba, która wygrała konkurs na nazwę stowarzyszenia, otrzymała sprzęt sportowy i voucher SPA. Nagrody ufundował Hotel Pro-Vita i sklep sportowy "Olimpijczyk”.

Członkowie stowarzyszenia zapraszają do wspólnych treningów biegowych w każdą sobotę, godzina 10.00, przy Pomniku Sanitariuszki, obojętnie jaka jest pogoda!

informacje kołobrzeg, biegacze, kołobrzeg, morzem, sportów