Scattered Clouds

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Kiedy ruszy zapowiadany remont stadionu?

Pierwsze mecze sezonu 2024/25 Fortuna 1 Ligi zostaną rozegrane 19 lipca. Runda jesienna zakończy się na początku grudnia, a sezon zostanie wznowiony w połowie lutego.Do dziś można było składać oferty na realizację przebudowy stadionu. Przebudowa ma być spora, planuje się zainstalowanie podgrzewanej murawy, co nie tylko podniesie komfort użytkowników, ale także umożliwi dodatkowe generowanie przychodów dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo, dzięki podniesieniu standardów, stadion będzie mógł być wynajmowany na różne wydarzenia.

W ramach modernizacji przewidziane jest również dostosowanie stadionu do wymogów bezpieczeństwa. Zakłada się m.in. nowego nagłośnienia, modernizację oświetlenia na bardziej energooszczędne oraz modernizację węzłów cieplnych. Ponadto planowane jest wybudowanie nowych miejsc, m.in. 30 stanowisk dla dziennikarzy, stanowiska spikera, kamerzystów oraz dwóch zadaszonych studiów TV. Dodatkowo, projekt obejmuje stworzenie pokoju VAR, reżyserki, kabiny komentatorskiej oraz miejsca dla zespołu medycznego.

Aby zapewnić niezależne źródło zasilania, planowane jest również zainstalowanie agregatu prądotwórczego oraz instalacji fotowoltaicznej na dachu trybuny B.

Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami wiceprezydent Ewa Pełechata mówiła, że wpłynęło kilka ofert i sporo zapytań od oferentów, dlatego termin składania ofert się przedłużył. Czy kołobrzescy kibice zobaczą pierwszy mecz na stadionie w Kołobrzegu? Wiceprezydent odpowiadała, że plan przebudowy skonstruowany jest tak, aby murawa gotowa była najszybciej. Gdy tylko zostanie wybrana oferta konieczne będzie spotkanie z wykonawcą, miastem i klubem w celu omówienia prac. Aby zdążyć przed 1 meczem w 1 lidze.

Na to czekają wszyscy kibice.