Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wielka Inscenizacja "Bój o Kołobrzeg" powraca

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu poinformowało, że po  czterech latach przerwy wraca widowisko batalistyczne, wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne, które zapewnią jeszcze większy realizm prezentowanych scen. W inscenizacji wezmą udział doświadczeni rekonstruktorzy historyczni oraz autentyczne pojazdy wojskowe, co gwarantuje wierną rekonstrukcję historycznych wydarzeń.
Będzie to widowiskowa inscenizacja historyczna pod nazwą "Bój o Kołobrzeg". To wydarzenie stanowi integralną część rocznicowych obchodów walk o Kołobrzeg oraz Zaślubin Polski z Morzem, które miały miejsce w marcu 1945 roku. Planowany termin tegorocznego spektaklu to 16 marca 2024.

Głównym celem tego wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie istotnych momentów w historii Polski, ale również edukacja i przybliżenie młodszym pokoleniom znaczenia oraz kontekstu tych kluczowych dla naszego kraju wydarzeń. W związku z tym, oprócz samej inscenizacji, muzeum przygotuje serię wykładów edukacyjnych, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat Bitwy o Kołobrzeg.

Foto Muzeum Oręża Polskiego

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama