Few Clouds

2 maja 2024    |    Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
2 maja 2024
    Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Loterie fantowe, konkursy z nagrodami, pokazy tresury psów, sztuk walki czy iluzji, to tylko niektóre atrakcje Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej Nr 6.

Festyn zorganizowali nauczyciele, a cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. - Nie wolno nam zapominać o dzieciach oraz rodzinach uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej czy rodzinnej. Naszym zadaniem jako nauczycieli jest uczyć dzieci, natomiast jako wychowawcy mamy wychowywać. Najlepiej robić to dając dobry przykład. Poprzez organizację takich festynów pokazujemy podopiecznym naszej szkoły, że pomaganie może sprawiać wiele radości nie tylko tym, którym pomagamy, ale również nam samym. Myślę, że Festyn Rodzinny u Korczaka to dobra lekcja wychowania i mówię tak nie tylko jako nauczyciel ale przede wszystkim jako rodzic – mówi Ewa Baran koordynator imprezy.

REKLAMA

Impreza nie przypadkiem została połączona z pasowaniem na ucznia szkoły. Po złożeniu uroczystej przysięgi, najmłodsi podopieczni Szkoły Podstawowej nr 6 mogli w bardzo atrakcyjny sposób uczcić swoje święto, a przy okazji nauczyć się czegoś pożytecznego. Festyn w całości finansowany był  z pieniędzy i darów sponsorów oraz rodziców uczniów SP6.

Dyrektor oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 6  składają szczególne podziękowania :

Panu Komendantowi MOSG w Kołobrzegu Romanowi Biernackiemu
Chorążemu Wiesławowi Hrycenko