Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trwa wymiana okien w budynku Ratusza

To już trzeci etap prac przy naszym zabytkowym ratuszu. W pierwszym remont dotyczył zewnętrznych ścian. Uzupełnione zostały cegły i spoiny, naprawiona attyka, zabezpieczone fundamenty. Drugi etap to remont zabytkowych piwnic – czyli Adabar.

Obecnie wykonawca przystąpił do wymiany okien i drzwi. Prace zostały zaopiniowane i są prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Otworów okiennych jest ponad sto, więc zadanie jest duże. Same okna będą drewniane i wszystkie trzeba było wykonać na wymiar, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Łączny koszt zamówienia to 1.621.000 zł. Z powodu wymiany okien wstrzymane zostały również wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej.

Co ważne miasto ma dofinansowanie tej inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z programu „Klimatyczne uzdrowiska” w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych.
Ratusz to szczególny i jeden z najważniejszych kołobrzeskich zabytków. Wszystkim zależy aby wyglądał pięknie i stanowił wizytówkę ścisłego centrum miasta.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama