26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Program Społecznik w Kołobrzegu - czekają nas atrakcyjne wydarzenia

Program Społecznik z ciekawymi propozycjami dla mieszkańców Kołobrzegu i okolic. Wśród nich: warsztaty zdrowego żywienia i ratownictwa wodnego, turnieje sportowe, festyny. We wtorek, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta miało miejsce podpisanie umów z beneficjentami. Umowy podpisali członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Natalia Wegner oraz beneficjenci Programu Społecznik z powiatu kołobrzeskiego.

Beneficjentami programu zostali :

- Fundacja Pływamy i Ratujemy (Pomogę, bo mogę! - międzypokoleniowe warsztaty PPP i zdrowego żywienia, młodzieżowa brygada RR – międzypokoleniowe warsztaty ratownictwa wodnego);
- Ochotnicza Straż Pożarna w Gościnie (Bezpieczne wakacje z OSP Gościno - spotkanie z pierwszą pomocą dla mieszkańców);
-  MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg (Koszykarska integracja młodzieży polskiej i ukraińskiej, II Memoriał Marka Jabłońskiego);
- Stowarzyszenie Historyczne DAWNY KOŁOBRZEG (Morze Bałtyckie – Morze Czarne – historie portowe. Polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne z wielką wodą w tle);
- Stowarzyszenie Socios Kotwica Kołobrzeg (SOCIOS CUP 2022);
- Stowarzyszenie Grupa Ratownicza PARAMEDIC (Upowszechnianie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy dla seniorów, dzieci i młodzieży z powiatu kołobrzeskiego);
- Fundacja Niebieskie Drzewo (Czysty las, Czas na las - zmniejszanie deficytu natury u dzieci)
- Fundacja Odlodowo (Warsztaty Kulinarne – Jedz zdrowo z Fundacją Odlodowo!);
- Koło Gospodyń Wiejskich Ustronie Morskie (Wspólne miejsce albo nowe tradycje);
- Klub Sportowy Jantar Siemyśl (Gminny turniej sołectw piłki nożnej);
- Klub Sportowy Verteko Beach Volley Kołobrzeg (Grand Prix w siatkówce plażowej EkoBłotnica 2022).

„Społecznik” to ceniony i popularny na Pomorzu Zachodnim program wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które chcą działać razem na rzecz swoich małych ojczyzn. Dzięki przyznawanym od 2017 roku dotacjom udało się w województwie zachodniopomorskim zrealizować ponad 3,1 tys. inicjatyw. Przed nami kolejnych 590.

W tegorocznym naborze projekty dotyczące działań pomocowych i integracyjnych na rzecz uchodźców przy ocenie wniosków otrzymały dodatkowe punkty. Premiowane były też działania młodzieżowe i proekologiczne. Przyznane mikrodotacje wynosiły maksymalnie 5 tys. zł, a więc o tysiąc złotych więcej niż w poprzedniej edycji.

W sumie na realizację tegorocznych projektów zaplanowano kwotę prawie 3 mln zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.