Few Clouds

31°C

Kołobrzeg

15 sierpnia 2022    |    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
15 sierpnia 2022    
    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

mieczkowska kołobrzeg

Na wspólnej konferencji prasowej, Anna Mieczkowska i prezes MWiK Paweł Hryciów, poinformowali o zakończonej procedurze odwoławczej przed Wodami Polskimi w Warszawie. W styczniu, na konferencji mówiono, że odrzucono wniosek taryfowy miejskiej spółki. Wówczas był on przygotowany przez wodociągi dla wszystkich gmin odrębnie. Wniosek nie zakładał podwyżek cen dla mieszkańców Kołobrzegu. Wody Polskie odrzuciły go i zaproponowały, aby prezes Hryciów zaproponował wspólną grupę taryfową i uśrednił ceny dla wszystkich gmin obsługiwanych przez spółkę. Dla kołobrzeżan oznaczało to podwyżkę cen wody i ścieków, a dla mieszkańców gmin zmniejszenie stawek. Prezydent Anna Mieczkowska mówiła wtedy, że nie ma na to zgody i złożyła odwołanie do prezesa Wód Polskich. Podobnie zrobiła miejska spółka. Obie strony uznały decyzję oddziału Wód Polskich za niezgodną z prawem i krzywdzącą dla mieszkańców miasta.

- Otrzymaliśmy teraz pismo od prezesa o uchyleniu w całości zaskarżonej decyzji. Tak więc każda gmina będzie miała policzony koszt sprawiedliwie osobno. W tamtym okresie padały też oskarżenia od wójta Rymania i burmistrza Gościna do mieszkańców, że przez 10 lat byli oszukiwani i doszliśmy do miejsca, w którym ktoś musi powiedzieć mieszkańcom Kołobrzegu, że kilkanaście lat oszukiwaliśmy w taryfach trzeba przeprosić gminy i zacząć płacić uczciwie. Dobrze byłoby, aby panowie przeprosili mieszkańców Kołobrzegu czego byłam pewna - mówi prezydent Mieczkowska.  Paweł Hryciów poinformował, że decyzja jest oczywiście do zaskarżenia przez gminy w terminie 30 dni do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama