Broken Clouds

27 kwietnia 2024    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Sławoj Kigina, członek Rady Społecznej Szpitala, złożył wniosek o udzielenie informacji, jak długo czeka się w na przyjęcie w poradniach kołobrzeskiego szpitala. Poinformował o tym w komentarzach do artykułu o otwarciu nowej Poradni Otolaryngologicznej (przeczytaj). Co ciekawe, jak informują nas nasi czytelnicy, próba rejestracji w tej poradni na ten rok jest już niemożliwa i jej wnętrze można zobaczyć na zdjęciu na naszym portalu.

"Każda taka inicjatywa, która poprawia warunki pracy lekarzy i sprawia, że pacjenci są leczeni w coraz lepszych warunkach i bardziej skutecznie, jest godna uznania i pochwały. Jednak szpital nasz jest ciągle lecznicą, gdzie czas oczekiwania na usługi medyczne, jest niestety ciągle bardzo długi. Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie Rady Społecznej. Na tym spotkaniu, na moją prośbę przedstawiono nam orientacyjne czasy oczekiwania na usługi medyczne w poradniach specjalistyczny ch. Z informacji tej wynika, że np.do Poradni Endokrynologicz nej trzeba czekać 1325 dni (tak, to nie pomyłka), do Poradni Okulistycznej 315 dni, do Poradni Leczenia Bólu ponad 3 miesiące, do Poradni Kardiologicznej 3 miesiące, do gastroenterolog a 3 miesiące, do Poradni Hepatologicznej       3 miesiące, do Poradni Urologicznej 79 dni, do Poradni Neurologicznej dla Dzieci 78 dni, do neurologa 77 dni, do Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej 73 dni, do otolaryngologa 56 dni, do Poradni Hematologicznej     51 dni. Do innych poradni, czas oczekiwania na przyjęcie, w sytuacji tzw. "przypadków stabilnych", waha się w granicach od 16 dni do przyjęć bez dni oczekiwania. Z wyjaśnień dyrekcji szpitala wynika, że nie jest to wina lekarzy, lecz systemu organizacji służby zdrowia. Przypomnę tylko, że Szpital Regionalny w Kołobrzegu podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie. Komentował nie będę tego stanu rzeczy. Dodam tylko, że z Poradnia Endokrynologicz na byłoby pewnie jeszcze gorzej, gdyby nie pracował w niej na cząstkę etatu Czesław Hoc, który w związku z pełnieniem funkcji europosła, nie musiałby tego robić. Pozdrawia m cały personel kołobrzeskiego szpitala, załodze życzę dobrych spokojnych świąt Bożego Narodzenia. A w nowym 2018 roku pacjentom życzę skrócenia czasu oczekiwania na wizytę, lekarzom i całej załodze coraz lepszych warunków pracy i dużo empatii wobec odwiedzających ich poradnie chorych" - pisze Sławoj Kigina.