19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z partnerem programu podsumował realizowany przez kilka ostatnich miesięcy Program Rewitalizacji Społecznej.

Gmina Miasto Kołobrzeg i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Czas Przestrzeń Tożsamość z siedzibą w Szczecinie, zrealizował projekt w zakresie „Rewitalizacji Społecznej”. Celem projektu było wzmocnienie spójności społecznej poprzez aktywną integrację, wzmocnienie kapitału społecznego oraz wypracowanie trwałego partnerskiego modelu współpracy mieszkańców obszaru rewitalizowanego „Czerwone Koszary” w Kołobrzegu. Obszar „Czerwonych Koszar” obejmuje ulice: Jedności Narodowej, Św. Macieja, Szarych Szeregów, Łopuskiego, Żurawia oraz Mazowiecką. W jego ramach zrealizowano wiele zadań aktywizujących lokalną mikrospołeczność, o których pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu (zobacz).

Zebranych gości przywitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu Grażyna Foszcz-Mirecka. Udział w tym ważnym spotkaniu wziął prezydent miasta Janusz Gromek, a także Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

W programie konferencji finalizującej projekt, wystąpili:
- Antoni Sobolewski, wiceprezes Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość: Rewitalizacja w perspektywie
finansowej UE 2014-2020.
- Justyna Popielewska, Urząd Miejski w Połczynie Zdroju: Program Rewitalizacji Społecznej w Połczynie Zdroju jako
przykład dobrych praktyk.
- Teresa Gębczyńska, kierownik projektu PRS: Lokalne Centrum Rozwoju Partnerski Program Rewitalizacji
CZERWONE KOSZARY w Kołobrzegu.
- Antoni Sobolewski: Animacja środowiskowa.
- Karina Fitał, trener pracy: Aktywizacja zawodowa: Klub Integracji Społecznej.
- Romana Krzewicka, animator Partnerstwa: Partnerstwo Lokalne.
- Urszula Dżega – Matuszczak, Radna Rady Miasta Kołobrzeg, przewodnicząca Zespołu Sterującego działającego w
ramach PRS: Rola Zespołu Sterującego w Programie Rewitalizacji Społecznej.