19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

mops,wyjazd12 listopada w godz. 10-14 w sali Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, ul. Mazowiecka 29, odbędzie się konferencja.

Konferencja wieńczy  PROGRAM REWITALIZACJI SPOŁECZNEJ „LOKALNE CENTRUM ROZWOJU PARTNERSKI PROGRAM REWITALIZACJI CZERWONE KOSZARY W KOŁOBRZEGU”.

W programie konferencji m.in.:
- Przywitanie przybyłych gości – Janusz Gromek, Prezydent Miasta Kołobrzeg,
- Rewitalizacja w perspektywie finansowej UE 2014-2020 – Dariusz Dziechciarz, Wydział Zarządzania Strategicznego, Urząd Marszałkowski w Szczecinie oraz przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Szczecinie,
- Program Rewitalizacji Społecznej w Połczynie Zdroju jako przykład dobrych praktyk – Justyna Popielewska, Urząd Miejski w Połczynie Zdroju,
- Lokalne Centrum Rozwoju Partnerski Program Rewitalizacji CZERWONE KOSZARY w Kołobrzegu - Teresa Gębczyńska, kierownik projektu,
- Animacja środowiskowa  - Antoni Sobolewski, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość,
- Aktywizacja zawodowa: Klub Integracji Społecznej – Karina Fitał, trener pracy,
- Partnerstwo Lokalne – Romana Krzewicka, animator Partnerstwa,
- Rola Zespołu Sterującego w Programie Rewitalizacji Społecznej – Urszula Dżega – Matuszczak, Radna Rady Miasta Kołobrzeg, Przewodnicząca Zespołu Sterującego działającego w ramach PRS.
- Zawarcie formalnego partnerstwa przez przedstawicieli lokalnych instytucji na rzecz obszaru rewitalizowanego,
- Prezentacja grupy założycielskiej nowozakładanego stowarzyszenia na rzecz CZERWONYCH KOSZAR.

REWITALIZACJA TO SZTUKA ZAANGAŻOWANIA SPOŁECZNEGO