26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

informacje kołobrzeg, pajęczyński, pułkownik4 lipca opuścił nas w wieku 100 lat Stanisław Pajęczyński, pułkownik w stanie spoczynku. Pogrzeb bohatera walk o Kołobrzeg odbędzie się 7 lipca.

Urodził się na Kresach, w Hołoskowie. Żołnierz Armii Poznań, obrońca Warszawy, żołnierz AK i zdobywca Kołobrzegu. Był wielkim patriotą.

Msza w intencji zmarłego zostanie odprawiona 7 lipca w sobotę o godz. 10.00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Świętego Macieja. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się wystawieniem trumny w kaplicy cmentarnej o godz. 11.15. Wyprowadzenie z kaplicy i przejście w kondukcie żałobnym rozpocznie się o godz. 12.00, o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Żona.