27 kwietnia 2024    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Jak mordowano polskie elity?

Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” zaprasza wszystkich na wykład i spotkanie z dr Anną Mandrelą pochodzącą z Katowic, które odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Klubu Wojskowego 12. Pułku Logistycznego (dawne kino „Piast”) ul. Łopuskiego 46.

Wykład zatytułowany jest "Jak mordowano polskie elity?". Na przykładzie historii rotmistrza Witolda Pileckiego i niezłomnej zakonnicy siostry Izabeli, czyli Zofii Łuszczkiewicz, usłyszymy o tych aspektach życia polskich bohaterów i ich duchowości, o których nie przeczytamy w podręcznikach szkolnych, ani nie usłyszymy w mediach. Losy tych niezłomnych bohaterów to historia pierwszych lat Polski ludowej i dramat Kościoła katolickiego w pigułce. Szeroko rozgałęzione represje i zbrodnie komunistyczne, bogato udokumentowane przez autorkę, pokazują proces zniewolenia i brutalnej wymiany elit intelektualnych: z polskich - na komunistyczne.

Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania autorce pytań oraz nabycia książek dr Anny Mandreli pt. ”Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” i „Niezłomna zakonnica. Siostra Izabela”.

Sekretarz Stowarzyszenia
Adwokat Edward Stępień