Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Betlejemskie Światełko Pokoju czeka...

W czasach:
1.  gdy w Ukrainie i Bliskim Wschodzie toczą się wojny;
2.  gdy tak wiele niepokoju dręczy inne narody;
3.  gdy niepokój, lęk i obawy towarzyszą wielu ludziom;
4.  ......

akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów.

Jako harcerze i zuchy Bałtyckiego Hufca Morskiego już po raz 32 (od wczoraj) niesiemy Światło do przedstawicieli władz, instytucji pomagającym bliźniemu, szpitala i wielu innych miejsc dzieląc się tym co dla nas ważne.

Światło wędruje od początku grudnia z Groty Narodzenia przez Wiedeń, Bratysławę do Zakopanego, Szczecina i aż po Kołobrzeg jest zwieńczeniem dziękczynienia z hasłem zadaniowym dla harcerzy i tych, którym go niesiemy. Jako harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przekazujący Święty Płomień z Betlejem chcemy wypełniać nasze zadanie z tymi, z którymi dzielimy się tym darem, by realnie czynić pokój w życiu i by przeżyć Święta Bożego Narodzenia w pokoju oraz dawać nadzieję tym, którzy doświadczają jego braku.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu po odbiór Betlejemskiego Światła Pokoju byście mogli mieć w święta odrobinę Betlejem we własnych domach

Dygowo 22.12.2023 r. kościół parafialny godzina 18:00 (po mszy)
 
Kołobrzeg 23.12.2023 r. Bazylika NMP godzina 10:00-14:30

- Sarbia 24.12.2023 r. kościół parafialny pasterka


Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!
phm. Olga Korowacka

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama