26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

W najbliższy piątek o godzinie 18:30 podejmować będziemy kolejnego beniaminka 1 ligi koszykówki – drużynę Górnika Trans.eu Wałbrzych. Drużynę skazywaną przed sezonem przez ekspertów do walki o miejsca 14-16 – czyli w kręgu, których aktualnie obraca się nasza drużyna, natomiast Górnik po rozegraniu prawie połowy meczów rundy zasadniczej plasuje się na 7 pozycji z równą ilością zwycięstw i porażek (po 7). Drużyna, która w stu procentach podporządkowała się wielkiemu (dosłownie i w przenośni) talentowi swojego lidera znanego skądinąd z gry również w barwach Kotwicy Kołobrzeg Piotrowi Niedźwiedzkiemu.

Żeby uzmysłowić jak ważnym graczem dla Górnika jest Piotr wystarczy zerknąć na statystyki zespołu. Przewodzi On w 10 pozycjach statystycznych drużyny – średniej ilości punktów zdobywanych na mecz, skuteczności z rzutów za 2 pkt., skuteczności z rzutów z gry, średniej ilości zbiórek w ataku na mecz, średniej ilości zbiórek w obronie na mecz, średniej ilości zbiórek na mecz, średniej ilości wymuszonych fauli na mecz, średniej ilości bloków na mecz, średniej wartości wskaźnika Eval i średniej wartości wskaźnika ± na mecz. Oprócz niego jeszcze tylko jeden zawodnik z Wałbrzycha przekracza średnio 10 punktów zdobywanych co mecz – jest nim  Hubert Kruszczyński. Ale w głównej mierze od zatrzymania/zminimalizowania wkładu jaki wnosi dla drużyny Niedźwiedzki zależeć będzie końcowy wynik meczu.

O ile w meczu z KS Księżak Syntex Łowicz celem do osiągnięcia sukcesu była gra „w pomalowanym” to w meczu z Górnikiem istotny będzie sprawnie działający obwód. Drużyna z Wałbrzycha zajmuje drugie miejsce w lidze pod względem średniej ilości zbiórek na mecz, trzecie jeśli idzie o średnią ilość bloków na mecz natomiast jest na ostatnim miejscu w lidze jeśli idzie o celne i wykonywane oraz skuteczność w rzutach za 3 punkty i średniej ilości strat na mecz.

Kotwica dotychczas rywalizowała z zespołem z Wałbrzycha trzynastokrotnie i historia jako zdecydowanego faworyta wskazuje nasz zespół – 10 zwycięstw (w Kołobrzegu 6 – 1). Czy uda się utrzymać dobrą passę w rywalizacji z Górnikiem oraz przedłużyć serię „domowych” zwycięstw do 4?

W tym meczu swoje „kamienie milowe” mogą osiągnąć:
•    JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 22 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
•    ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 9 PUNKTÓW ABY MIEĆ 900 W BARWACH CZARODZIEJÓW
•    ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 550 W BARWACH KOTWICY
•    SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 5 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
•    PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 6 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY

Zachęcamy do wspólnego kibicowania naszej drużynie. Niech sprawią nam przedświąteczny prezent pod choinkę i odniosą jakże ważne zwycięstwo.