Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kopernik kołobrzeg

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

zwracam się do Was w szczególnym okresie, gdy myślicie już zapewne o tym jak będzie wyglądała Wasza przyszła, nowa szkoła. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się wkrótce i wielu z Was stanie przed podjęciem pierwszej w życiu, tak ważnej, decyzji. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, przyjdzie Wam wybierać szkołę bez możliwości odbycia osobistych spotkań z  przyszłymi wychowawcami, nauczycielami, bez możliwości wizyty w budynkach szkolnych, które zwykle o tej porze roku tętniły życiem. Tym bardziej więc, kierując się troską i odpowiedzialnością o Waszą dalszą edukację, gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą szkół funkcjonujących na terenie Powiatu Kołobrzeskiego, którą dla Was przygotowaliśmy.

Szkoły w Powiecie Kołobrzeskim posiadają wieloletnią tradycję, znakomitą bazę dydaktyczną i sportową oraz dysponują profesjonalną kadrą pedagogiczną, która umiejętnie i z dużym zaangażowaniem przygotowuje młodzież do dalszego zdobywania wiedzy. Stale się rozwijamy i oferujemy nowe kierunki kształcenia, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Liczę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Wszystkie nasze placówki tworzą sprzyjające warunki do nauki, dając wiele możliwości rozwoju.

Jeżeli planujecie podjąć studia bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, powinniście wybrać liceum ogólnokształcące lub technikum, które jednocześnie daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu. Na terenie miasta Kołobrzeg czekają na Was miejsca w liceach ogólnokształcących – w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Oba nasze licea mogą poszczycić się wysoką zdawalnością na egzaminie dojrzałości i skutecznym przygotowaniem absolwentów do pojęcia studiów wyższych w kraju i zagranicą.

Wiele nakładów włożyliśmy w odbudowę szkolnictwa zawodowego, które przygotuje każdego młodego człowieka do wkroczenia na współczesny rynek pracy i oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach, poszukiwanych na rynku pracy. Nasza oferta kształcenia zawodowego jest bardzo szeroka.

Jeżeli priorytetem jest dla Was zdobycie zawodu, powinniście wybrać naszą „Szkołę Zawodowców”, czyli Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego, w którym funkcjonują oddziały profilowane i wielozawodowe, umożliwiające zdobycie świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodach: kucharz, fryzjer, sprzedawca, krawiec, fotograf, piekarz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, ślusarz, pracownik obsługi hotelowej, kelner, operator obrabiarek skrawających i wielu innych. Nowością jest uruchomienie w szkole nowoczesnej pracowni przedmiotów zawodowych mechanicznych.

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia absolwent może podjąć pracę lub kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, której ukończenie umożliwia zdobycie dyplomu technika i uzyskanie wykształcenia średniego.
W Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy przygotowujemy absolwentów do pracy na morzu, kształcąc młodzież w zawodach: technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik logistyk. Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia są przyznane szkole certyfikaty, uprawniające do szkolenia kadr morskich w żegludze krajowej i międzynarodowej.

Do czołówki techników w Polsce należy Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, zajmujący się edukacją zawodową w obszarach: administracyjno-biurowym, gastronomiczno-hotelarskim i informatycznym. Misją szkoły jest kształcenie nowoczesnych, rozumiejących współczesny świat i swoją rolę w świecie, odpowiedzialnych liderów biznesu, informatyki, programowania, żywienia i usług gastronomicznych, handlu, hotelarstwa i turystyki czy organizacji reklamy.

W zawodzie technik informatyk kształci również Technikum Zawodowe nr 2 w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, skupiając się na przygotowaniu uczniów do zdobycia kwalifikacji i podjęcia dalszej nauki na studiach.

Na miłośników munduru czekają klasy mundurowe w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. W liceum ogólnokształcącym oferujemy miejsca w oddziale przygotowania wojskowego, w oddziale policyjnym z elementami kryminalistyki i informatyki, w oddziale straży pożarnej (lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza) oraz w oddziale straży granicznej. Jeśli wybierzecie technikum w tym Zespole Szkół, będziecie mogli kształcić się w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie - technik lotniskowych służb operacyjnych (praktyka na bazie portu lotniczego Szczecin-Goleniów).

Serdecznie zapraszam wszystkich absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z  ofertą szkół Powiatu Kołobrzeskiego. Życzę naszym przyszłym uczniom przemyślanych i trafnych wyborów, które w przyszłości pozwolą odnosić sukcesy zawodowe.

Rekrutacja do szkół naszego Powiatu odbywa się wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru Vulcan, który zostanie uruchomiony od piątku 30 kwietnia 2021 roku. Nabór do szkół rusza w poniedziałek 17 maja 2021 roku.

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama