6°C

26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

informacje kołobrzeg, łucznictwo, zawody, milaszkiewiczW weekend odbył się II Turniej Kwalifikacyjny Juniora Młodszego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie. Milaszkiewicz stanęła na podium.

Zawodnicy Mewy Kołobrzeg zdobyli kwalifikacje do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się 19-25 lipca w Łodzi. Bardzo dobrze spisała się Kinga Milaszkiewicz, która zajęła 2 miejsce w konkurencji pucharowej. Na pierwszym miejscu uplasowała się Maciejewska Marta (Stella Kielce). Duży sukces odniosły również zawodniczki Mewy: Dominika Brodziak, zajmując 7 miejsce oraz Dorota Dawid, która uplasowała się na 13 pozycji. W kategorii Junior Młodszy, zawodnik Mewy Jakub Janczewski, startując po raz pierwszy na najdłuższej w tej kategorii odległości 70 m, uplasował się na 12 miejscu.

Równocześnie w Warszawie odbywał się VIII Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego, w którym wzięła udział zawodniczka Mewy Kołobrzeg, juniorka Oliwia Śliwiana. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych Oliwia zajęła 5 lokatę. Pierwsze miejsce zajęła Marlena Wejnerowska (Łucznik Żywiec), drugie – Marta Radziszewska (Marymont Warszawa), natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Ćwiklińska (Hubal Białystok).

W Kołobrzegu 1 i 2 czerwca odbędzie się Puchar Polski Juniora Młodszego oraz Mistrzostwa Kołobrzegu w kategorii Senior i Junior. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.00, do 13.00 odbędzie się strzelanie odległości długich, natomiast od 15.00 – strzelanie odległości krótkich. W niedzielę 2 czerwca od godziny 9.00 będą trwały pojedynki zawodników w systemie pucharowym. Przewidywane zakończenie zawodów – godzina 13.00. Serdecznie zapraszamy. Mewę Kołobrzeg będą reprezentować zawodnicy: seniorka – Karolina Rypina, juniorka – Oliwia Śliwiana, juniorzy młodsi – Kinga Milaszkiewicz, Dominika Brodziak, Dorota Dawid oraz junior młodszy Jakub Janczewski.