Broken Clouds

27 kwietnia 2024    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

sesja,platforma,rada,kołobrzegRadni Platformy opuścili salę obrad podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydium Rady Miasta w całości przypadło dla Porozumienia Dla Kołobrzegu.

Platforma po raz pierwszy zobaczyła, jak to jest być w opozycji i to głębokiej opozycji. Podczas głosowania tajnego, w którym radni wybierali kandydatów na wiceprzewodniczących Rady Miasta, wymagane poparcie uzyskało dwóch kandydatów Porozumienia Dla Kołobrzegu: Henryk Bieńkowski oraz Bogdan Błaszczyk. Platforma nie ma swojego wiceprzewodniczącego. W proteście, radni Platformy opuścili salę obrad. Jak mówią, nie widzieli dalszego sensu głosowania.

Porozumienie Dla Kołobrzegu wzięło również wszystkie komisje, obsadzając swoich radnych na szefów komisji. Komisja Rewizyjna przypadła Jackowi Kalinowskiemu, Komisja Budżetowo-Gospodarcza Henrykowi Bieńkowskiemu, Komisja Oświaty Cezaremu Kalinowskiemu, Komisja Komunalna Krystynie Strzyżewskiej, Komisja Prawa Markowi  Młynarczykowi, a Komisja Uzdrowiskowa Krzysztofowi Plewko.

Radni Porozumienia Dla Kołobrzegu obniżyli także wynagrodzenie Janusza Gromka jako prezydenta miasta. Od teraz będzie zarabiał 9630 złotych brutto. Więcej w materiale video z III sesji Rady Miasta.