Broken Clouds

27 kwietnia 2024    |    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

informacje kołobrzeg, rondo,zdrojowa,reymonta,solnaNawiązując do ostatniej dyskusji na portalu, sprawdziliśmy, jak w szczycie wyjazdów i powrotu z plaży wygląda ruch na słynnym rondzie.

Odkąd na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej, Reymonta i Solnej rozpoczęto budowę ronda, internauci nie zaprzestają wskazywać swoich rozwiązań, ani prawić morałów w ujęciu krytycznych. Oto zbiór najciekawszych:

"tu rondo nic nie da
autobusy i większe pojazdy służb porządkowych będą miały spore utrudnienie
Wystarczy sygnalizacja świetlna
piesi jak chodzili przez przejście gęsiego tak i przy rondzie będą dalej chodzić
Tylko przejście podziemne
SYGNALIZACJA ŚWIETLNA
Totalna bzdura
Zwiększy się liczba wypadków
Czy to coś zmieni? Wątpię
Ludzie będą jeździć po staremu i będziemy stać na kolizjach w oczekiwaniu na policję
Te rondo to totalna porażka
Kto odpowie za śmierć ludzi?
Korki na rondzie TAMBORA to kolejne gwoździe dla jego kariery politycznej
Ludzie jeżdżą jak przez zwykłe skrzyżowanie, regina zarobi
jest to pomysł bez sensu
pomysł fatalny
powinni zainstalować telebim żeby było co oglądać
Sprawa dla CBA
Rondo im. Znakomitego Przywódcy
Na razie wszyscy jeżdżą tak jakby ronda nie było
Carewicz zarobi
".

Tak jak obiecywaliśmy, pojawiliśmy się tam w godzinach szczytu sezonowego, w czasie powrotów z plaży i wyjazdów do domu. Staliśmy tam ponad 20 minut. W materiale video zamieszczamy ponad 16 minut nagrania w 4-krotnym przyspieszeniu. Widać grupę cwaniaków, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, na przykład jeżdżąc na rondzie pod prąd. Widać, że niektórzy turyści po prostu nie wiedzą, gdzie jechać i dopiero dojeżdżając do ronda szukają kierunku. Problemem są również pojazdy wjeżdżając i wyjeżdżające ze strzeżonego parkingu - blokują ruch. Ruch pieszych w tym ujęciu czasowym nie powoduje korków. Za to rondo kompletnie nie sprawdza się dla autobusów. Mniej przewidujący kierowcy faktycznie mają problem ze skręcaniem. Warto pamiętać, że do strefy uzdrowiskowej nie mogą wjeżdżać pojazdy ciężarowe, ciągniki i motocykle - zauważamy, że nie brakuje pojazdów, które ten zakaz łamią. Kolejnym eksperymentem będzie pojawienie się tam w dzień deszczowy. Zobaczymy, co odpowiada za korkowanie tego skrzyżowania, gdy natężenie ruchu jest zbyt duże.