Light rain

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

4 czerwca 2017, godz. 17.00 sala widowiskowa RCK KONCERT CHÓRU „CANTORES COLABREGAE” pod dyrekcją Walerii Żuławnik.

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na koncert chóru „Cantores Colabregae” pod batutą Walerii Żuławnik. Będzie to ostatnia okazja do wysłuchania koncertu chóru na deskach sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu przed zbliżającymi się wakacjami.

W programie koncertu  m.in.: muzyka klasyczna, melodie ludowe z różnych stron świata, przeboje światowej  muzyki rozrywkowej. Koncert będzie  okazją do wysłuchania utworów znanych światowych kompozytorów w aranżacjach na chór. Dyrygować będzie Waleria Żuławnik, która jest również autorką aranżacji części utworów wykonywanych przez chór, przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie RCK.

Chór „Canores Colabregae” jest zespołem dobrze znanym kołobrzeskiej publiczności. Działa w formacji mieszanej, złożony jest głównie z amatorów – pasjonatów śpiewu chóralnego, prowadzonych przez znakomitego fachowca w dziedzinie dyrygentury symfoniczno – chóralnej, Walerię Żuławnik. Chór specjalizuje się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Koncertuje głównie na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie również koncerty zagraniczne: w Berlinie Pankow, w Follonice we Włoszech, w Luneburgu w Niemczech, gdzie wziął udział w  artystycznej części Zjazdu Miast Hanzeatyckich 2012, odbywającej się pod hasłem "Hansa Musica". W maju 2016 koncertował w Bad Oldesloe  uatrakcyjniając swoimi występami jubileusz współpracy miast partnerskich Kołobrzeg – Bad Oldesloe. „Cantores Colabregae” dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów    i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego – Ładysza. Wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere!” w Gdańsku (2014).W czerwcu 2015 wziął udział w  Przeglądzie Chórów Amatorskich w ramach IV Dni Gminy Wejherowo.

Waleria Żuławnik ukończyła Wydział Dyrygentury Akademii Muzycznej we Lwowie oraz podyplomowe studia asystenckie w Moskwie i Leningradzie. Przez 19 lat pracowała w Katedrze Dyrygowania Symfoniczno-Chóralnego i Operowego Akademii Muzycznej we Lwowie. Wykształciła 23 zawodowych dyrygentów chórów i orkiestr. Jednym z najważniejszych osiągnięć w jej karierze zawodowej jest Srebrny Dyplom dla Dyrygenta zdobyty na Światowej Olimpiadzie Chóralnej w Lintzu (Austria) za występ z chórem „Cantate Deo” z Koszalina (2000 r.).