20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Ochotniczy Hufiec Pracy w Kołobrzegu ogłasza rekrutację dla osób, które mają problemy z nauką i nie radzą sobie z nią w zwykłym systemie nauczania. Oferta skierowana jest do młodzieży, która ma ukończone 15 lat i nie ma ukończonego 18 roku życia.

OHP pomoże  ukończyć szkołę podstawową oraz odbyć przyuczenie do wykonywania określonej pracy, uzyskać kwalifikacje zawodowe, a potem ułatwi wejście na rynek pracy. Po konsultacjach z doradcami zawodowymi każdy kandydat do OHP może wybrać zawód, którego zechce się uczyć. W ofercie OHP jest wiele zawodów, m.in. kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, piekarz, murarz-tynkarz,  elektromechanik, ślusarz.

W  OHP czekają na młodzież miejsca w internatach, wyżywienie oraz całodobowa opieka i wsparcie wychowawców, które jest całkowicie bezpłatne.

W każdej jednostce prowadzone są różne programy i zajęcia z edukacji kulturalnej, artystycznej, filmowej, historycznej, patriotycznej, obywatelskiej, sportowej, ekologicznej; treningi zapobiegania agresji i autodestrukcji; spotkania integracyjne; warsztaty plastyczne i fotograficzne; zajęcia sportowo-rekreacyjne i turystyczne.

Uczestnictwo w OHP jest dobrowolne i bezpłatne.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy jednostki organizacyjnej  OHP: ul. 1  maja 47, Kołobrzeg , nr tel. 94 352 46 67,  http://www.zachodniopomorska.ohp.pl/