23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

W Sali Koncertowej kołobrzeskiego Ratusza Miejskiego w środę 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 18.00 odbędzie się koncert. Jest to wyjątkowa okazja do posłuchania rzadkiego zestawienia klarnetu z gitarą w mistrzowskim wykonaniu. Wstęp wolny.

1. Claude Debussy - Arabesque no.1
2. Pavel Smutny - Dolor Amoris
3. Piotr Szewczyk-Jay Jay Bee na solo klarnet
4. Dusan Bogdanović - Jazz Sonata:
II Lento
IV Allegro molto
5. Yom- Moise
6. Yom- Reve de l’enfant
 7. Astor Piazzolla-L’histoire du Tango :
- Bordel 1900
- Café 1930
- Nightclub 1960
- Concert d’aujourd’hui

JAN JAKUB BOKUN: klarnecista i dyrygent pochodzący z Wrocławia. Pomysłodawca i kierownik artystyczny orkiestry Inter>CAMERATA, dyrektor artystyczny festiwalu Clarimania. Po studiach w zakresie gry na klarnecie we Wrocławiu oraz Paryżu Jan Jakub Bokun ukończył studia dyrygenckie na University of Southern California w Los Angeles. Kształcił się też jako stypendysta American Academy for Conducting w Aspen oraz brał udział w Verbier Academy w Szwajcarii. Pracował pod kierunkiem wielu wybitnych artystów i pedagogów takich jak Guy Dangain, Larry Livingston, Mieczysław Stachura, David Zinman, Philippe Cuper, Sergiu Celibidache, Kurt Masur, Guy Deplus, Jorma Panula, Walter Boeykens, Michael Collins oraz Béla Kovács. Laureat konkursów we Wrocławiu, Włoszakowicach, Białymstoku, Enschede i Mt. Pleasant, wyróżniony nagrodą Fundacji Kultury Polskiej, stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendium Rządu Francuskiego. Członek European Clarinet Society i przewodniczący polskiego odziału International Clarinet Association. Występował w większości krajów Europy, w USA, Chile, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Chinach i Japonii. Pięciokrotnie reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów Clarinetfest.  Prowadził lekcje mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukselii, w Sofii, Belgradzie, Pradze, Brnie, Paryżu, Tokio, Lubljanie, Meksyku, Pekinie, oraz Avili pod Madrytem.  Jako solista i dyrygent nagrał 11 albumów płytowych.

JAKUB KOŚCIUSZKO: Występował z recitalami w całej Polsce, Austrii, Niemczech i Holandii, m.in. podczas festiwali w Szczecinie, Warszawie, Kielcach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi. Wykonywał koncerty z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej oraz orkiestrą Talenty Szczecina i Camerata Nova. Jako kameralista współpracował z Jackiem Ropskim (skrzypce) oraz muzykami z The Hague Guitar Quartet. W 2010 roku ukazała się pierwsza płyta gitarzysty, „Here Comes The Silent Dusk. Music of Marek Pasieczny”, bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy i krytyków muzycznych w całej Europie. W 2012 roku wydał nowy album, „Guitar Recital” z utworami J.S. Bacha, Tansmana, Piazzolli, Jarretta i Metheny`ego. W wieku 6 lat rozpoczął swoją edukację muzyczną od fortepianu, jednak już 2 lata później zaczął naukę gry na gitarze klasycznej. Jego biografia została umieszczona w „Leksykonie Polskiej Gitary” gdy miał 16 lat. W roku 2004 został absolwentem klasy gitary Piotra Pałaca w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. W roku 2009 ukończył  z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego, oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie maestro Zorana Dukića.
W roku 2010 otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium od maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie.