19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Fundacja „Sztuka Dla Życia” dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie rusza z projektem „SZTUKA W SŁUŻBIE DUCHA I CIAŁA”. Projekt jest adresowany do osób chorych onkologicznie, które bezpłatnie będą mogły uczestniczyć w zajęciach artystyczno-terapeutycznych.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się, gdyż ilość miejsc jest ograniczona: tel. 660 042 671, fundacja@sztukadlazycia.pl

Działania artystyczne będą rodzajem terapii przez sztukę, mają skłonić chorych do wyjścia z domu, podnieść ich jakość życia, wiarę w siebie i własne talenty, pokazać im nowe perspektywy, dać poczucie wspólnoty i wsparcia oraz rozbudzić aktywne uczestnictwo w kulturze.

Zajęcia artystyczno-terapeutyczne dają szansę chorym na pozbycie się poczucia izolacji, na bycie twórcą, by poprzez sztukę dać wyraz swoim doświadczeniom, emocjom i marzeniom. SZTUKA i związane z nią zajęcia artystyczne mają być holistyczne, wzmacniające uczestników zarówno od strony duchowej jak i fizycznej. Stąd pomysł na zróżnicowanie zajęć na: fotograficzne, rękodzielnicze, sztukę jogi, psychoterapię.

Zajęcia rozpoczną się 27 marca i potrwają do 17 czerwca. Plan zajęć:
1. Poniedziałek: 16.00-17.30: joga, 17.30-19.00: psychoterapia grupowa
2. Wtorek: 16.00-18.00: rękodzieło
3. Środa: 16.00-17.30: psychoterapia indywidualna, 17.30-19.00: fotografia

Miejsce: Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu, ul. Okopowa 1a

Końcowym efektem projektu będzie wernisaż prac artystycznych uczestników zajęć (prace rękodzielnicze, wystawa fotografii) oraz prezentacja kalendarza na 2018 rok. Będzie to wyjątkowy kalendarz – utworzony ze zdjęć powstałych podczas zajęć fotograficznych. Uczestnicy zajęć za pośrednictwem aparatu fotograficznego i pod okiem instruktora pokażą piękno w chorobie i mimo choroby. Ten niepowtarzalny kalendarz będzie można kupić, a środki z jego sprzedaży wesprą koszty kontynuacji zajęć artystyczno-terapeutycznych.

Współfinansowano ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Projekt realizowany przy współpracy Gminy Miasto Kołobrzeg i Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.