28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Atrakcje wieczoru podczas II koncertu "Pozytywna Kultura" : licytacja akwarelek, koncert dziecięcy, loteria fantowa i losowanie bonów, talonów, wejściówek i biletów.

Od września powstało aż 100 miniakwarel pod okiem Natalii Jastrzębskiej – instruktora pracowni plastycznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim. Tworzyli mieszkańcy gminy: dzieci, ich rodzice, radni, dyrektorzy i kierownicy instytucji a także tamtejszy wójt, ksiądz oraz komendant policji. Do akcji twórczo włączyli się włodarze i aktywiści z Kołobrzegu oraz Koszalina, m.in. starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, zastępca prezydenta Kołobrzegu Janusz Wolski, „Pegaz Kultury 2013” Elżbieta Polak, dyrektor PCPR Liliana Korzeniewska, komendant straży miejskiej Mirosław Kędziorski, poseł Marek Hok, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Anna Mieczkowska, „Pegaz Kultury 2012” Elżbieta Kamińska, wiceprezes Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg” Wojciech Dopierała, komendant Straży Pożarnej Mieczysław Burzyński ze swoimi strażakami, Kasia Kasperek-Drapik  „Fregata”, instruktorka fitness „Milenium Kołobrzeg” – Magdalena Juszczyńska, Ania Popławska z Radia Koszalin, prezes Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie- Henryk Blejch oraz poseł Stanisław Gawłowski.

Wiara w ludzi nie zawiodła. „Nie umiem malować!” - mówił prawie każdy, po czym sięgał za pędzel i tworzył. To wspaniała i twórcza zabawa! Ta akcja to dla mnie duże doświadczenie. Osoby kojarzące mi się z poważnością potrafiły w doskonały sposób zrzucić szatę poważności i przypomnieć sobie czasy spędzone na plastyce. Dziękuję wszystkim za spełnienie mojego marzenia – stworzenia akcji 2 w 1! Która nie dość, że będzie świetną zabawą to pomoże naszej małej Lence. Mam nadzieję, że tak samo dopiszą „nasi artyści” swoją hojną obecnością na czwartkowej aukcji.